رشت-هویت گیلان:این جشنواره با استقبال گرم عکاسان و مردم گیلان روبرو شد و با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک و ایمنی جاده‌ها برگزار شد که مورد توجه علاقمندان این حوزه قرار گرفت.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان صبح روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه اختتامیه اولین جشنواره عکس راه سبز برگزار شد ،غلامعلی نیک فهم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: هدف این جشنواره گسترش فرهنگ ترافیک جاده‌ای و مشارکت عکاسان حرفه‌ای استان در جهت ارتقای کیفیت زیرساخت‌های برون‌شهری و روستایی
افزایش ایمنی تردد کاربران جاده‌ای می باشد.

در پایان با حضور مسئولین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان،از برگزیدگان جشنواره با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد،گفتنی است ۲۵۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و۳۵ اثر به عنوان آثار منتخب برگزیده شدند.
به نفرات اول تا سوم به ترتیب آقایان محمد حسن امینی ،سامان پور خوش آموز و سرکار خانم عسل یوسف مدد دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی اهدا شد.

همچنین با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی دو عکس بعنوان آثار قابل تقدیر شناخته شدند و رضا قویدل جایزه عکس برگزیده مردمی را از آن خود کرد.

قابل به ذکر است نمایشگاهی از آثار منتخب به مدت سه روز در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار گردید.