رشت-هویت گیلان:به منظور تامین برق پایدار و مطمئن و استفاده بهینه از انرژی برق و بهره مندی تمامی هموطنان عزیز کشورمان، مصرف برق صنایع به صورت مستمر و لحظه ای رصد می شود.

به گزارش هویت گیلان ؛ علیرضا جوادی در مصاحبه با نشریه برق گیلان با اشاره به اقدامات متعدد شرکت برق منطقه ای گیلان جهت مدیریت مصرف برق صنایع، گفت: با توجه به فرا رسیدن اوج بار سال جاری و به منظور استفاده بهینه از انرژی برق و بهره مندی تمامی هموطنان عزیز کشورمان با تشکیل کارگروه مدیریت مصرف برق صنایع، ۴ جلسه کارگروه مدیریت مصرف و ۳ جلسه کارشناسی با مشترکان صنعتی تحت پوشش شرکت برق منطقه ای گیلان و شرکت توزیع نیروی برق گیلان در راستای راهکارهای عبور موفق از اوج بار تابستان ۱۴۰۳ برگزار شد.

وی افزود: در این جلسات کارشناسی نمایندگان استاندار، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و نمایندگان مشترکان صنعتی و شرکت توزیع‌نیروی‌برق حضور داشتند تا برنامه ریزی اصولی و صحیح در راستای مدیریت مصرف برق صنایع انجام و اعمال شود.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات گفت: در این جلسات در خصوص راهکارهای استفاده بهینه و هوشمندانه از انرژی برق توسط صنایع از طریق برنامه ریزی تعمیرات و تعطیلات بطور مفصل بحث و بررسی شد.

جوادی تصریح کرد: بحث و تبادل نظر در خصوص سهمیه های ابلاغی به صنایع تحت پوشش شرکت های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق و بررسی و تعیین حداقل توان مورد نیاز به منظور آغاز فرایند تولید صنایع از جمله مواردی بود که در کارگروه مدیریت مصرف برق صنایع به آن پرداخته شده است.

وی در خصوص مصوبات جلسات کارشناسی کارگروه مدیریت مصرف برق صنایع عنوان کرد: لزوم رعایت سهمیه های ابلاغی و هماهنگی کامل صنایع با فرامین مرکز کنترل دیسپاچینگ شرکت های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق استان گیلان، انجام مکاتبه و پیگیری سازمان صمت استان گیلان به منظور درخواست امکان افزایش سهمیه های اختصاص یافته به صنایع تحت پوشش شرکت برق منطقه ای از طریق وزارت صمت و تأکید فرمانداران شهرستان‌ها به سازمان‌ها و ادارات تابعه خود به منظور اجرای بندهای با اهمیت مصوبه هیأت وزیران از جمله: کاهش ۳۰ و ۶۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و پس از آن، تغییر ساعت کار ادارات، استفاده از مولدهای در اختیار، تعدیل مصرف برق سیستم های سرمایشی و روشنایی ساختمان ها و بکارگیری آنها در زمان پیک بار، تأمین حداقل ۲۰ درصد از انرژی مصرفی) حداقل ۵% در سال جاری ) از انرژی های تجدیدپذیر از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات در خصوص اهداف جلسات کارشناسی گفت: هدف از برگزاری این جلسات، به هیچ وجه محدود کردن مصرف انرژی برق صنایع نبوده و نیست. هدف از این جلسات استفاده منطقی، درست و هوشمندانه از انرژی برق توسط صنایع است تا اختلالی در روند برقرسانی پایدار و مستمر به مشترکان ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید به سال جهش تولید با مشارکت مردم، شرکت برق منطقه ای گیلان تمام تلاش خود را جهت تحقق شعار سال خواهد کرد و با توجه به نقش صنایع در رونق تولید و اشتغال، تامین برق صنایع با حساسیت بیشتری پیگیری خواهد شد و در اولویت قرار خواهد داشت.