رشت-هویت گیلان:رییس اداره نظارت بر مواد طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه از غیر مجاز بودن فرآورده لاغرکننده و چربی سوز جلبک و بلوبری با ادعای درمانی خبر داد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) ؛ رییس اداره نظارت بر مواد طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه از غیر مجاز بودن فرآورده لاغرکننده و چربی سوز جلبک و بلوبری با ادعای درمانی خبر داد.

دکتر افشین جهش ، ضمن تاکید بر عدم مصرف محصول لاغرکننده و چربی سوز جلبک و بلوبری با ادعای درمانی، عنوان نمود که استفاده از فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل تقلبی و غیر مجاز سلامتی افراد را به خطر انداخته و با توجه به اهمیت این موضوع معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی با اطلاع رسانی به مراکز بهداشت و درمان سطح استان، دستور جمع آوری این فرآروده غیرمجاز را داده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از مردم خواستاریم تا برای حفظ سلامت خود و خانوداده هایشان فرآورده های سلامت محور را از مراکز معتبر خریداری و در صورت نیاز می توانند از طریق سامانه تی تک (ttac ) اصالت کالاهای سلامت محور را کنترل نمایند.