رشت-هویت گیلان:شرکت گاز استان گیلان در سال 1401 بیش از 39 هزار کیلومتر خطوط گاز در استان را مورد بازرسی و نشت یابی قرار داده است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با این خبر اظهار داشت: شرکت گاز گیلان عملیات نشت یابی از خطوط گاز استان را در سال ۱۴۰۱ در همه مناطق استان به انجام رسانده و ۱۰۰ درصد ایستگاه ها، شیرها، شبکه ها و خطوط توزیع گاز در استان مورد بازرسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه همه مراحل و عملیات نشت یابی توسط تجهیزات و سیستم های به روز و استاندارد انجام می شود، اظهار داشت: این شرکت با برنامه ریزی و زمانبندی مناسب تلاش می کند تا با به روز نگه داشتن سیستم نشت یابی و اجرای دقیق برنامه تدوین شده با توجه به اقلیم جغرافیایی و شرایط جوی در طول سال، ضریب ایمنی تاسیسات گاز را در بالاترین حد ممکن حفظ کند.

جمال نیکویی با اشاره به توسعه گازرسانی و افزایش روزافزون طول خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز، بر بازرسی از تاسیسات و خطوط گاز تاکید کرد و گفت: بازرسی مستمر از تأسیسات و خطوط گاز درجهت حفظ ایمنی و پایداری جریان گاز مشترکین از الزامات و اهداف بسیار مهم این شرکت است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه افزود: علاوه بر نشت یابی خطوط گاز، در سال گذشته یک هزار و ۴۱۹ مورد نشت یابی از ایستگاه ها و بیش از ۸۵۳ هزار مورد نشت یابی از علمک ها و انشعابات گاز در استان به ثبت رسیده است.

وی در خاتمه اظهار داشت: شرکت گاز برای حفظ ایمنی و پایداری خطوط، کلیه تاسیسات گاز را تا درب منازل مردم و مشترکین مورد بازرسی و نشت یابی قرار می دهد و مسئولیت حفظ ایمنی در داخل منازل بر عهده مشترکین می باشد و لازم است تا مصرف کنندگان گاز طبیعی هرچند وقت یکبار با بررسی وسایل گازسوز، اتصالات و دودکش ها، ایمنی منازل خود را تضمین نمایند.