رشت-هویت گیلان:مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در دیدار با آیت الله فلاحتی عنوان کرد: بیش از ۱۴۷ واحد صنعتی موفق به دریافت پروانه تحقیق و توسعه برای ورود به عرصه دانش بنیان شدند.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری در دیدار نوروزی با نماینده ولی فقیه در گیلان به ارائه گزارش در مورد دستاورد های این اداره کل پرداخت و گفت: احیاء واحدهای راکد صنعتی و معدنی از گام های مهم سال گذشته بوده و بیش از ۵۴ واحد صنعتی راکد که سال ها متوقف و تعطیل شده بودند به چرخه تولید برگشتند و ۷۱ محدوده معدنی راکد نیز از طریق مزایده به شرکتهای صلاحیت دار از جمله معدن سنگرود رودبار واگذار شدند و یا در حال واگذاری هستند.

وی برگزاری نمایشگاه خدمات کسب و کار با رویکرد دانش بنیان را در هم افزایی ارتباط با مراکز دانشگاهی و بنگاه‌های اقتصادی استان اثربخش دانست و گفت: برای نخستین بار در سطح کشور این نمایشگاه به همت این اداره کل با هدف افزایش تبادل و تسهیل دانش فنی در راستای تحقق ابعاد شعار سال گذشته انجام شد.

دکتر پورحیدری به اجرای سیاست های تنظیم بازار استان از جمله طرح نظارتی و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر استان اشاره کرد و گفت: طرح نظارتی منسجم با ۷۰ اکیپ در سطح کل استان و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با ارائه اقلام پرمصرف عید و ماه مبارک رمضان و جشنواره پوشاک با تخفیفات ویژه در جهت ساماندهی وضعیت بازار استان انجام شده است که امیدواریم بخشی از رفاه حال مردم را تامین نماید.

در این نشست پس از ارائه گزارش مدیر کل صمت، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار ، ضمن قدردانی از عملکرد این اداره کل در سال گذشته گفت: می‌بایست ضمن تقویت صنایع باکیفیت ایرانی عنوان ساخت ایران با زبان فارسی بر روی کالای باکیفیت درج و نوشته شود تا خودباوری در جامعه ما افزایش یابد.
وی افزود: بهره گیری از عناصر علمی و دانشگاهی در صنعت امروز ضروری بوده و حتماً در راستای تحقق شعار رشد تولید مقام معظم رهبری؛ ارتباط با مراکز دانش بنیان را تقویت نمایید.