رشت-هویت گیلان:فرماندار رشت با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در کاستن از آثار تحریم‌های یکجانبه، گفت: امروز به وضوح در موقعیت بهتری نسبت به قبل قرار داریم و تلاش‌های دشمن برای ایجاد مانع در مسیر توسعه ایران اسلامی، عملاً حاصلی نداشته است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، پیش از ظهر امروز یکشنبه و در آستانه بهار طبیعت و حلول ماه پربرکت رمضان، دیدار نوروزی دکتر امام پناهی با کارکنان مجموعه فرمانداری رشت برگزار شد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تشکر از تلاش های مجموعه دولت، دستگاه ها و همکاران مجموعه فرمانداری  در طی سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: سالی را پشت سر می‌گذاریم که علیرغم مشکلات بسیار، دستاوردهای درخشانی نیز در آن داشته ایم.

وی کنترل ویروس کرونا با وجود ادامه تلفات جهانی آن در سایر کشورها، بهبود فضای کسب و کار، شکست بازیهای خوشبینانه دشمنان در ضربه به نظام مقتدر اسلامی، به بن بست رسیدن تحریم‌های یکجانبه، دستاوردهای حوزه دفاعی، نتایج چشمگیر در تحقیقات علمی و تحکیم روابط برادرانه با همسایگان را تنها نمونه ای از ثمره شیرین هنر دیپلماسی هوشمندانه دولت سیزدهم و استواری مردم ولایتمدار و خودباوری ایران اسلامی معرفی و اظهار داشت: تلاش های دشمنان برای مانع تراشی در مسیر توسعه ایران عملا حاصلی نداشته و امروز به وضوح در موقعیت بهتری نسبت به قبل قرار داریم و انشاءالله آینده از آن فرزندان ما خواهد بود.

امام پناهی با اشاره به این مطلب که تفکر خدمت بی منت و حضور جهادی در عرصه رفع موانع، راه‌حل برون‌رفت نهایی از مشکلات است، خاطرنشان کرد: یقین داریم که شهرستان رشت با ظرفیت های گسترده در حوزه ترانزیت، تجارت، گردشگری، کشاورزی، آبزی پروری، دامپروری و صنایع دستی؛ همگام با روند توسعه کشور، مستعد رسیدن به جایگاه شایسته خود در تولید، اشتغال و اقتصاد می باشد.

وی در پایان، سالی خوش توام با سلامت و آرامش برای هموطنان آرزو کرد.

در آغاز این جلسه، دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان در سخنانی که به صورت ویدئو کنفرانس ایراد شد؛ فرا رسیدن بهار طبیعت و ماه مبارک رمضان را به مجموعه فرمانداران، بخشداران، کارکنان حوزه استانداری و فرمانداری‌های متبوع تبریک گفت.