رشت-هویت گیلان: فرماندار رشت با اشاره به ولادت های مبارک امام حسین، امام سجاد و حضرت ابوالفضل علیهم السلام و برنامه‌ریزی برای اعزام کاروان‌های راهیان نور در این ماه، گفت: شعبان؛ ماه شهادت، تبیین و انتظار است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، حمیدرضا امام پناهی پیش از ظهر امروز دوشنبه در جلسه برنامه ریزی اعزام کاروان راهیان نور و بزرگداشت اعیاد شعبانیه که با حضور بخشداران، مدیران و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط و نیز فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت برگزار شد؛ با تبریک ایام پیش رو و اشاره به اینکه ایران مقتدر برآمده از میادین ایثار و شهادت و حاصل پیروی از رهنمودهای امامین انقلاب است؛ نسبت به برگزاری مردمی و محله محور اعیاد شعبانیه تاکید کرد.

وی با بیان این مطلب که حضور مردم در صحنه های مختلف ملی، انقلابی و اسلامی مانند حماسه امیدآفرین و دشمن‌شکن ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، نشان می‌دهد که مردم متدین و ولایتمدار ایران، این انقلاب را زمینه ساز ظهور دانسته و خود را مکلف به دفاع از آن می‌دانند؛ اظهار داشت: ضروری است تا اعیاد شعبانیه و مراحل اعزام کاروان‌های راهیان نور امسال، همانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، با مشارکت مردم از تمام سنین و اقشار شکوه بیشتری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به حرکت کاروان های راهیان نور و در پیش بودن روز پاسدار، روز جانباز و میلاد با سعادت امام سجاد(ع) تبیین گر بزرگ نهضت عاشورا در ماه شعبان، عنوان کرد: شعبان؛ ماه شهادت، تبیین و انتظار و همچنین مناسب ترین زمان برای عمل به جهاد تبیین است.

وی انتظار و انقلاب اسلامی را مفاهیمی بهم پیوسته‌ برشمرده و گفت: بازدید از مناطق عملیاتی و صحنه‌های رشادت و شهادت، بهترین زمان آشنایی نسل منتظر انقلاب اسلامی با جلوه های عملی ایثار و فداکاری است.

امام پناهی همچنین خواستار مشارکت دستگاه ها در اعزام مناسب کاروان راهیان نور و برگزاری شکوهمند و شایسته اعیاد شعبانیه بخصوص میلاد با سعادت حضرت ولی عصر(عج) شد.