رشت-هویت گیلان:دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌منظور ارتقاء کیفی و کمی خدمات تصویربرداری با تعرفه دولتی در مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت، از توان مدیریت فنی و مالی یک شرکت دولتی بهره‌مند می‌شود.

به گزارش هویت گیلان به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سال‌ها است که بیماران مراجعه کننده به بخش تصویربرداری مرکز آموزشی و درمانی پورسینا علیرغم زحمات فراوان پزشکان و کارکنان از کمیت و کیفیت انجام خدمات و ارائه جواب گزارش‌های تصویربرداری‌ها ناراضی هستند.

مردم و بیماران می گویند: تعداد بیماران در صف انتظار برای دریافت خدمات تصویر برداری در پورسیا بسیار زیاد است، نوبت دهی ها بسیار دور و اگر همه اینها مهیا باشد، دستگاه هایشان خراب است.

علاوه بر نارضایتی مردم، پزشکان و کارکنان مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت نیز درزمینهٔ عدم دریافتی مناسب علیرغم حجم بالای فعالیت رضایت ندارند ازاین‌رو دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت برون‌رفت از این وضعیت، اقدام به بهره‌گیری از یک شرکت دولتی کرده است.

بنا بر گزارشی که از سوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان منتشر شده، این دانشگاه با شرکت دولتی “تبسم” از مجموعه گروه “مپنا” وارد مذاکره شده و از آن خواسته تا به کمک مردم بیاید و علاوه بر افزایش کمی و تنوع در نوع خدمات، در ایام تعطیل نیز خدمت رسانی کند.

شرکت مپنا در راستای مسئولیت اجتماعی خود با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به تأسیس شرکت دولتی تبسم کرده که سال‌ها است درزمینهٔ توسعه خدمات تصویربرداری (طراحی، ساخت، تجهیز و بهره‌برداری و راهبری مرکز تصویربرداری) در بخش دولتی فعالیت دارد.

این شرکت با تجربه چندین ساله خود در بیش از ۳۰ مرکز آموزشی درمانی کشور با توجه به توان مالی و تجربیات مدیریتی و فنی خود، ضمن افزایش کمی و کیفی خدمات در افزایش کارایی و خدمت‌رسانی بهتر بخش‌های تصویربرداری و درنتیجه افزایش رضایتمندی بیماران، پزشکان و همکاران اقدام کرده است.

آنچه مهم است، کیفیت خدمات تصویربرداری و توسعه آن در کنار ثابت ماندن تعرفه رادیولوژی بوده و گفته شده ارائه کلیه خدمات تصویربرداری در مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت تبسم با «تعرفه دولتی» است و تنها مأموریت این شرکت افزایش خدمت‌رسانی در بخش و «استفاده از توان حداکثری کارکنان با رعایت موازین فنی و قانونی» است.

در کنار توسعه بهینه شدن خدمات آموزشی، ارائه خدمات درمانی مناسب نیز باید به‌صورت شبانه‌روز در تمام ایام هفته انجام شود.