رشت-هویت گیلان:علی اکبر جوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق گیلان از اجرای طرح تعدیل موقت روشنایی معابر استان خبر داد.

به گزارش هویت گیلان ؛ وی خاطرنشان کرد: در راستای دستورالعمل های ارسالی از سوی شرکت توانیر مبنی بر لزوم برداشتن فشار از نیروگاههای تولید برق در فصل سرد، اینشرکت طرح تعدیل موقت روشنایی معابر را در استان درحال اجرا است تا روشنایی برق و گرمای منازل هموطنان پایدار بماند.

جوهری افزود: با توجه به سرمای هوا در فصل زمستان مصرف سوخت در کشور روند افزایشی داشته که این موضوع محدودیت هایی را برای تولید برق در نیروگاه ها ایجاد می کند و نیاز به همراهی همه جانبه برای جلوگیری ازخاموشی های احتمالی ضروری است.

وی اضافه کرد: طی این طرح تاکنون ۲۴۷۹۶ دستگاه چراغ روشنایی معابر مورد تعدیل قرار گرفته و در مجموع ۴٫۳۷ مگاوات صرفه جویی انرژی صورت پذیرفته است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: در این طرح تنها چراغ معابر بلوارها و خیابان های اصلی بصورت یک درمیان مورد تعدیل بار قرار می گیرند و تحت هیچ عنوان کوچه ها وخیابان های فرعی به هیچ عنوان خاموش نمی شود.

جوهری گفت: هموطنان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی در منازل و ادارات و کاهش جزیی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه دمای محیط، می‌توانند تا ۱۰ درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که در این صورت با همکاری مردم مشکلی در تامین گاز و برق کشور در روزهای سرد سال به وجود نخواهد آمد.

وی در پایان تصریح کرد: راحت ترین راه برای ارسال آدرس های های خاموشی از سوی مردم دانلود و نصب اپلیکیشن برق من می باشد که از طریق سایت شرکت به آدرس www.gilanpdc.ir قابل دسترس است.