رشت-هویت گیلان:فرماندار رشت با اشاره به توجه ویژه دولت به رشد و توسعه ملی با توانمندسازی روستاییان، گفت: توانمندسازی جوامع محلی بوسیله حمایت از اجرای طرح‌های زیرساختی، توسعه ای و عمرانی، موجب توسعه مناطق و تقویت اقتصاد ملی خواهد شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در بازدید از روستای دوآب مردخ بخش مرکزی که با همراهی سرپرست بخشداری مرکزی و برخی روسای ادارات شهرستان صورت پذیرفت، ضمن بررسی مباحث و نیازهای مطرح در سطح روستا مانند آسفالت، کابل مخابرات و اینترنت و تأکید بر تفاوت چشمگیر شاخص های آبادانی روستاها پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به پیش از آن تاریخ، گفت:دولت سیزدهم مصمم به حرکت جهادی در راه جبران عقب ماندگی ها می باشد.

فرماندار‌ رشت با تاکید بر ضرورت توجه ویژه دولت به توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه های زیربنایی روستایی با هدف توانمندسازی روستائیان و تقویت اقتصاد ملی، خاطرنشان کرد: کارگزاران دولت در دستگاههای اجرایی، ملزم به تلاش برای توانمندسازی جوامع محلی با هدف مشارکت روستانشینان در روند توسعه مناطق و شهرستان و نیز افزایش ماندگاری در روستاها می باشند.

امام پناهی با اشاره به اهمیت شناسایی اولویت های نیازمندی روستاها و استقبال از جوانان مستعد و ایده های نوین در رفع محرومیت‌ها، تصریح کرد: مدیران اجرایی، با شناسایی و فهرست ظرفیت های اقتصادی و اشتغال روستاها و همچنین تلاش برای افزایش بهره مندی از زیرساخت ها مانند آب، برق و راه مناسب، زمینه برخورداری روستاییان از زندگی ایده آل را فراهم آورند.

وی افزود: ضروری است تا دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان مشاورین امین مسئولین، با زمینه‌سازی در جهت همفکری بیشتر با روستاییان، کمبودها و راهکارهای پیشنهادی را به مدیران منتقل نمایند.

نماینده دولت در مرکز استان در طی این بازدید، با اشاره به اجرایی شدن ۵ کیلومتر کابل خودنگهدار و نصب ترانس در روستای دوآب مردخ، نسبت به زیرسازی و آسفالت ریزی ۵۰۰ متر از راه روستایی و جابجایی تیرهای برق مانع از عملیات بهسازی، دستورات لازم را صادر کرد.

وی افزود: انشاءالله با اجرای یک کیلومتر کابل مخابراتی، مشکل برقراری ارتباط تلفن ثابت و پوشش اینترنتی این روستا نیز مرتفع خواهد شد.

گفتنی است فرماندار رشت در ادامه، از یک کارخانه شالیکوبی در روستای گرفم بازدید و در جریان مسائل و مشکلات واحدهای شالیکوبی قرار گرفت.