رشت-هویت گیلان:جلسه سرمایه‌گذاری جهت مرمت و احداث موزه هنرهای معاصر گیلان در ساختمان فرهنگ و هنر به ریاست شهردار رشت و با حضور روسای سازمانهای مربوطه و سرمایه گذاران برگزار شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – جلسه سرمایه‌گذاری برای احداث موزه هنرهای معاصر گیلان در ساختمان فرهنگ و هنر به ریاست سید امیر حسین علوی شهردار رشت و با حضور ناصر عطایی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، علی خانواده محجوب رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، خاطره محجوب معاون بازآفرینی سازمان عمران و سرمایه‌گذاران   برگزار شد.

 

شهردار رشت در این جلسه عنوان کرد: ساختمان فرهنگ و هنر از گذشته به منظور ایجاد یک موزه بنا شده بود و قرار است با تمهیداتی که توسط شهرداری رشت اندیشیده شده مجددا به همان کاربری هدف خود بازگردانده شود.

 

سید امیر حسین علوی تصریح کرد: شهرداری رشت در بحث مرمت و سپس ایجاد موزه هنرهای معاصر در ساختمان فرهنگ و هنر ذاتا به دنبال تولی‌گری نیست و بیشتر در جایگاه کنترل و نظارت بر امور قرار دارد.

 

شهردار رشت در خصوص مدل سرمایه‌گذاری، اساسنامه مصوب و مواردی از این دست هم موضوعاتی را متذکر شد و افزود: انتظار داریم با یک برنامه‌ریزی درست ساختمان فرهنگ و هنر به موزه تبدیل و دغدغه سرمایه‌گذار هم در آن لحاظ شود.

 

در این جلسه، سرمایه‌گذاران هم پیشنهادات خود را در خصوص احیا و مرمت بنای ساختمان فرهنگ و هنر و بهره‌برداری از آن به عنوان موزه هنرهای معاصر ارائه نمودند، همچنین قرار شد که مشاور سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت بسته اقتصادی طرح را تهیه نماید تا پس از آن مباحث مربوط به تمایل شهرداری برای واگذاری ساختمان فرهنگ و هنر به سرمایه‌گذار در دستور کار قرار گیرد.

 

در پایان این جلسه بازدیدی هم از مجموعه ساختمان فرهنگ و هنر به عمل آمد.