رشت-هویت گیلان:مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۴۷ میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولیددر استان گیلان پرداخت شده است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور در استانداری برگزار شد،اظهارداشت: پیگیری و بررسی مشکلات با حضور مسئولین ملی؛ منجر به تقویت روحیه فعالان صنعتی استان برای ادامه تولید و اشتغال آفرینی خواهد شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه عزم ملی در رفع مشکلات اقتصادی کاملا مبرهن است افزود: بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان غیر از از منابع معمول بانکی به منظور رفع نیاز واحدهای تولیدی در قالب کارگروه به بخش تولید اختصاص یافته است که از ابتدای سال تاکنون به ۲۴۷ واحد تولیدی، تسهیلاتی بالغ بر ۷۴۷ میلیارد تومان از کل اعتبار تخصیصی پرداخت شده است.

وی با اشاره به عملکرد و جایگاه قانونی مصوبات کارگروه؛ اجرای مصوبات توسط اعضا را الزامی دانست و تاکید کرد: پایش مصوبات به صورت مستمر توسط دبیر خانه کارگروه انجام می‌شود ولی برخی مصوبات با تعارض با ضوابط داخلی بیمه تامین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک ها مواجه می‌شود که باعث سکون و تاخیر در اجرای مصوبات میشود.

مدیرکل صمت گیلان ضمن اثربخش خواندن سفرهای میدانی مدیران ملی اقتصادی به استان گفت: برخی از چالش های بخش صنعت از ید اختیار استان خارج است و نیازمند ورود مدیران ملی جهت رفع مشکلات صنعتگران در سطح کلان کشوری می‌باشد که امیدواریم با تلاش و حسن نظر مدیران ملی این موانع مرتفع گردد.

گفتنی است؛ محسن کوشش تبار معاون اقتصادی وزارت کشور در سفر یک روزه؛ ابتدا ظرفیت های تجاری و بندری در انزلی و چند واحد صنعتی در رشت بازدید به عمل آورد و در عصر نیز با حضور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پیگیر مشکلات صنایع شد.