رشت-هویت گیلان:مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از برگزاری ۵۰ فقره مزایده معدنی در استان خبر داد و گفت: در راستای احیای معادن، بهره مندی از ظرفیت‌های موجود استان در پروژه های عمرانی این واگذاری ها انجام خواهد شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری تکاپوی فعالیت های معدنی را جهت جبران عقب ماندگی های حوزه معدن در اقتصاد ملی ضروری دانست و اظهار داشت: احیای معادن، به سرعت بخشی در عمران و آبادانی منتج می شود.

مدیرکل صمت گیلان با تاکید بر اینکه واگذاری محدوده ها و طرح های اکتشافی منوط به داشتن صلاحیت فنی و مالی مطلوب است اضافه کرد: برنامه‌های وزارت صمت در سطح کلان ارتقاء سهم معادن در تولید ناخالص داخلی کشور است که در این راستا برنامه‌ احیاء معادن راکد و محدوده‌های دارای ذخایر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم در مرحله اول ۴۲ معدن در فرایند مزایده قرار داده شد گفت: علاوه بر آن در مرحله دوم نیز ۵۰ محدوده معدنی دارای پتانسیل مناسب به مزایده گذاشته شده که زمان بازگشایی پاکت ها ۲۸ آبان سال جاری خواهد بود.

دکتر پورحیدری، میزان مزایده های معدنی وزارت صمت در فصل پاییز امسال در سطح کشور را بیش از ۵۳۰۰ فقره برشمرد و افزود: اکتشافات معدنی از طریق هوایی توسط تجهیزات پهپادی با هدف شناسایی دقیق معادن مطلوب در کشور و بالطبع در دستور کار است که می تواند در میزان ثبت محدوده ذخایر کانسارهای معدنی بسیار تسهیل کننده باشد.

مدیرکل صمت گیلان اغلب برنامه های راهبردی وزارت صمت را تحول بخش و آینده نگر توصیف و عنوان کرد: استراتژی جدید وزارت صمت پرداختن به امور روبنایی نیست و اصل را بر اقدامات کارشناسی ریشه ای و اصولی قرار داده است که می تواند روند خدمات به فعالان اقتصادی را شفاف و تسهیل نموده تا شاهد تحولات بنیادین در حوزه تولید و تجارت باشیم.