رشت-هویت گیلان:سرپرست اداره پارک ملی خشکی-  دریایی بوجاق از رهاسازی یک بهله پرنده شکاری از گونه لیل در  این منطقه خبر داد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان ، احسان باقری پور با اعلام این خبر گفت: طی گشت و پایش تیم حفاظتی پارک ملی خشکی دریایی بوجاق به یک بهله پرنده شکاری لیل گرفتار در تله صیادان برخورد نموده که موفق به زنده گیری و تیمار اولیه و اطمینان از وضعیت سلامت  آن در زون امن حفاظتی رها سازی شد.

باقری پور خاطرنشان کرد: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست این اداره جهت افزایش امنیت این زیستگاه برای زمستان گذرانی پرندگان، اقدام به برنامه ریزی گشت های منظم کنترل پیشگیرانه در حوزه استحفاظی پارک کرده است که در این راستا تابحال ١٠ دستگاه تله شکار پرندگان (کلوم) جمع آوری شد.

وی از تمامی دوستداران محیط زیست درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه تله های شکار و شکارچی در این محدوده مراتب را در اسرع وقت به نزدیکترین واحد یگان محیط زیست این اداره اطلاع دهند.

رئیس اداره پارک ملی بوجاق تصریح کرد: پارک ملی خشکی – دریایی بوجاق تنها پارک ملی خشکی – دریایی کشور است؛ و از غنای گونه ای قابل توجهی برخوردار بوده و بین مناطق تحت مدیریت دارای بالاترین درجه حفاظتی است.