رشت-هویت گیلان:اربعین تلنگری است برای همه ما ،تا بدانیم حسینی شدن و حسینی ماندن فقط معطوف به یک زمان خاص نیست و یقینا در تمامی ادوار دلیر مردان و شیرزنانی هستند که برای نجات بشر از ظلم ، عاشقانه جان خود را فدا می کنند تا چهره خبیث دنیاخواهان برای همه بر ملا شود.

مکتبی که در آن ۷۲ انسان آزاده ، با پذیرش مشیّت الهی برای زنده نگه داشتن اسلام ناب محمدی و مقابله با ظلم وجور مفسدین زمانه ،ندای حق طلبی سر دادند و با خلق حماسه خونین عاشورا ،تا ابد نام و یادشان در پیکره پر فراز و نشیب تاریخ ماندگار شد.

اربعین تلنگری است برای همه ما ،تا بدانیم حسینی شدن و حسینی ماندن فقط معطوف به یک زمان خاص نیست و یقینا در تمامی ادوار دلیر مردان و شیرزنانی هستند که برای نجات بشر از ظلم ، عاشقانه جان خود را فدا می کنند تا چهره خبیث دنیاخواهان برای همه بر ملا شود.

اربعین بیعتی دوباره با حسین درونمان است ، تا یادمان باشد اگر در دفاع از حق کوتاهی کنیم بغیر از حسرت و پشیمانی چیزی برایمان باقی نخواهد ماند و اگر در دفاع از حق جانمان را نیز فدا کنیم یقینا تا قیام قیامت عزت و شرف و آزادگی را برای تمامی نسل ها رقم خواهیم زد.

فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان را محضر تمامی عزاداران حسینی تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و ان شاالله عزاداریهای تمامی همشهریان بزرگوارم در این ایام مورد قبول درگاه باریتعالی قرار بگیرد. التماس دعا

محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت