رشت-هویت گیلان:حریقی که از بامداد جمعه بر جان نیزارهای تالاب انزلی در منطقه چراغ پشتان این شهرستان افتاده بود با حضور همه دستگاه‌ها از جمله حفاظت محیط زیست ،منابع طبیعی،فرمانداری ، آتش نشانی، هلال احمر، سپاه ، بسیج و با پیگیری های مجدانه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار گیلان مبنی بر اطفای حریق با اعزام ٣ بالگرد از تهران به محل حادثه تحت کنترل در آمد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست استان گیلان ، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت : مهار آتش در این منطقه که به علت عدم دسترسی به محل آتش سوزی با مشکل مواجه شده بود با همت و از خود گذشتگی مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان و یگان اطفای حریق منابع طبیعی ، سپاه ، بسیج و سایر دستگاههای مرتبط تحت کنترل در آمد که در این عملیات ٣ فروند بالگرد از استانهای همجوار نیز حضور داشتند .

مهندس حمزه عشوری افزود : آتش سوزی در خارج از مناطق چهارگانه سازمان و در محدوده تالاب انزلی در منطقه چراغ پشتان واقع شده است .

 وی اظهار داشت باتوجه به اهمیت موضوع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان در حال آماده باش کامل جهت پایش منطقه هستند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در پایان افزود  : عمدی یا غیر عمدی بودن آتش سوزی در تالاب بین المللی انزلی در دست بررسی است.