رشت-هویت گیلان:«سمیه اقدامی» از تشکیل کارگروه طرح گفتمان جهانی فاطمی در گیلان خبر داد و گفت: ترویج سبک زندگی فاطمی را در سطح ملی دنبال می کنیم، زیرا جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند سبک و سیره فاطمی است.

به گزارش هویت گیلان، «سمیه اقدامی» دبیر کمیته زنان دفاع مقدس گیلان در دومین کمیته زنان دفاع مقدس در سالن جلسات روابط عمومی استانداری گیلان از تشکیل کارگروه طرح گفتمان جهانی فاطمی در استان خبر داد و اظهار داشت: گفتمان جهانی فاطمی اهدافی از جمله شناسایی زنان موفق در عرصه سبک زندگی اسلامی، تدوین شاخصه های سبک زندگی فاطمی و معرفی زن مسلمان مجاهد برای نشر ارزش های اسلامی را در حوزه های علمی ، پزشکی، ورزشی، تحصیلی، فرهنگی و هنری دنبال می کند.

دبیر کمیته زنان دفاع مقدس گیلان معرفی مادران و همسران شهدا به عنوان الگوهای سبک و سیره فاطمی را از دیگر اهداف این طرح ملی دانست و تصریح کرد: شهدا در راه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی جانفشانی ها کردند و ما نیز به تاسی از شهدا راه و مسیر شهدا را دنبال کنیم.

وی با اشاره به رونمایی از نشان کمیته زنان دفاع مقدس استان برای نخستین بار در کشور، خاطرنشان کرد: کمیته زنان دفاع مقدس گیلان جزو کمیته های پیشرو در کشور بوده و برنامه های فرهنگی متنوعی را در دستور کار دارد.

اقدامی از مشارکت سازمان ها و دستگاه ها در طرح گفتمان فاطمی خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر از بانوان فعال در استان و شهرستان ها به این تشکل پیوستند.

وی با اشاره به صبغه مردمی تشکل گفتمان فاطمی، تاکید کرد: ترویج سبک زندگی فاطمی را در سطح ملی دنبال می کنیم، زیرا جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند سبک و سیره فاطمی است.

دبیر کمیته زنان دفاع مقدس گیلان، با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم سبک زندگی ایرانی – اسلامی به ویژه پوشش را هدف قرار داده است، متذکر شد: تشکل گفتمان جهانی فاطمی یک حرکت مردمی است، اما از کارشناسان برجسته عرصه های فرهنگی، روابط عمومی و رسانه، روانشناسی، جامعه شناسی، شبکه سازی، آموزشی و مذهبی در این تشکل استفاده می کنیم تا شاهد ارتباط گیری موثر با مخاطب باشیم.

وی تحکیم بنیان خانواده را اولویت گفتمان فاطمی دانست و تصریح کرد: باید سبک زندگی فاطمی را در حوزه های همسرداری، فرزندپروری، زیست عفیفانه و عفاف و حجاب دنبال کنیم؛ متاسفانه مشکلات ما در حوزه طلاق، فرزندآوری و پوشش های نامناسب نتیجه فاصله گرفتن بانوان از الگوهای ناب همچون حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب کبری (س) است.

اقدامی با بیان اینکه برگزاری کارگاه های آموزشی سیره فاطمی و سبک زندگی مادران و همسران شهدا در ادارات در دستور کار است، خاطرنشان کرد: سلسله نشست ها و همایش های « گفتمان فاطمی » نیز با هدف الگوسازی برای زنان و دختران جوان و نوجوان در استان برگزار می شود.