رشت-هویت گیلان:مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان در جلسه شورای فنی بر ضرورت توجه جدی به احداث مدارس زیبا و مدرن بر اساس معماری اسلامی- ایرانی خبرداد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی ، جلسه شورای فنی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مدیرکل، معاونین و سایر اعضاء در دفتر مدیرکل برگزار شد.

مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان در ابتدای جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش اظهارداشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین درس نهضت عاشورا و واقعه کربلا می باشد.

وی در ادامه بر اهمیت و جایگاه شورای فنی و مصوبات این شورا در پیشبرد برنامه های اجرایی و فنی فضاهای آموزشی در حال احداث تاکید نمود.

مدیرکل نوسازی مدارس با برشمردن مهمترین اولویت های حوزه فنی در سال جاری، بر ضرورت افزایش بیش از پیش بهره وری در این حوزه خاطرنشان کرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش های همکاران و گزارش فنی ارائه شده خواستار رعایت دقیق قوانین ومسائل فنی در پروژه ها شد.

دقیق با بیان اهمیت و حفظ جایگاه قوانین نظام فنی و اجرایی در حوزه احداث فضاهای آموزشی، یادآورشد: احداث فضاهای آموزشی استاندارد و دارای حداکثر کیفیت فنی از مهم ترین اولویت های ما در برنامه های اجرایی اداره کل می باشد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش پویا یکی از ضروری‌ترین شاخص‌های توسعه کشورهاست، ابراز داشت: احداث فضاهای آموزشی ایمن و استاندارد با استفاده از تکنولوژی ها و روشهای نوین از رسالت اداره کل می باشد که همکارانم بصورت جدی به آن می پردازند.

مدیرکل نوسازی مدارس در پایان سخنانش با تاکید بر احداث فضاهای
ایمن با معماری زیبا برای دانش آموزان، بر ضرورت توجه جدی به احداث مدارس مدرن بر اساس معماری اسلامی- ایرانی تاکید کرد.

در ادامه هر یک از اعضاء نقطه‌نظرات و راهکارهای کارشناسی خود را حول مباحث فنی تشریح نموده و به بحث تبادل نظر پرداختند.