رشت-هویت گیلان:با ملحق شدن 410 نفر در 15 ماهه اخیر به جرگه مستمری بگیران تامین اجتماعی آستانه اشرفیه ، تعداد افراد مستمری بگیر تحت پوشش این شعبه به 3680 نفر رسیده است .

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، صدق پردل رئیس شعبه آستانه اشرفیه در دومین روز از هفته تامین اجتماعی با گرامیداشت این مناسبت و تبریک به جامعه شرکای اجتماعی سازمان ، طی گزارشی بیان داشت : بیش از ۳۰ هزار نفر یعنی ۴۵ درصد از جمعیت شهرستان تحت پوشش این شعبه قرار دارد . 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان خردادماه سالجاری یعنی در مدت ۱۵ ماه تعداد مستمری بگیران این شعبه با رشدی ۱۳ درصدی از ۳۲۷۰ نفر به ۳۶۸۰ نفر افزایش یافته است که بیانگر پیوستن متوسط روزانه یکنفر به این جرگه بوده و بابت ارائه تعهدات به این گروه ماهانه ۱۳/۵ میلیارد تومان پرداخت میگردد . 

رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه با بیان اینکه بیش از ۲۴۰۰ نفر یعنی حدود ۲۴ درصد از بیمه شدگان اصلی تحت پوشش را گروه مشاغل آزاد تشکیل میدهند اظهار داشت در کنار این عده حدود ۲۰۰۰ راننده ، کارگر ساختمانی و بافنده و فعال صنایع دستی از دیگر گروههای بزرگ بیمه شدگان بعد از ۴۵۷۰ بیمه شده اجباری هستند . 

شایان ذکر است ۱۹۵ نفر بیمه شده این شعبه از تعهد مقرری بیمه بیکاری بهره مند هستند .