رشت-هویت گیلان:نمایشگاه عملکرد پایگاه‌های بسیج سپاه ناحیه مرکزی «طرح اسوه» با حضور فرماندار رشت در منطقه پارک شهر و سبزه میدان رشت افتتاح شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، عصر امروز (شنبه) با حضور دکتر حمیدرضا امام‌پناهی فرماندار رشت، سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری و فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، نمایشگاه «طرح اسوه» با ۲۶ غرفه در بخش مردان و ۲۶ غرفه نیز در بخش زنان در محل کلاه فرنگی پارک شهر رشت و همچنین ۳۰ غرفه در بخش مردان و ۳۰ غرفه نیز در بخش بانوان در سبزه میدان رشت افتتاح شد.

فرماندار رشت در حاشیه افتتاح «طرح اسوه» در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح دستاوردها، اقدامات و عملکرد پایگاه های بسیج سپاه ناحیه مرکزی رشت در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و علمی هستیم.

دکتر امام پناهی افزود: بسیج به‌عنوان یک نیروی مردمی سازمان یافته نماد ایثار و شهادت و خدمت صادقانه به مردم است و از همان آغاز تاکنون روحیه و تفکر بسیجی تبدیل به سبک زندگی اقشار مختلف مردم شد و این یکی از ملموس‌ترین آثار تشکیل بسیج است.

وی ادامه داد: جهادگران بسیجی با حضور به موقع خود در صحنه‌ها و میدان‌های خدمت، کارآمدی، روحیه جهادی و نقش با اهمیت گروه‌های جهادی را نشان داده‌اند که نمونه‌های اخیر آن سیل و ویروس کرونا بود که بسیج مردمی و حاکم شدن تفکر جهادی توانست بسیاری از مشکلات را رفع کند و بحران را از جامعه دور سازد.