رشت-هویت گیلان:تعداد بیمه شدگان گروه حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان با 30 درصد رشد در سال 1400 به 96000 نفر رسید .

به گزارش هویت گیلان ؛ علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه بر اساس ماده یک قانون تامین اجتماعی ، گسترش و توسعه پوشش بیمه ای در اقشار مختلف ماموریت اصلی این سازمان است افزود : دو سال اخیر و با اجرای طرح تحول دیجیتال و راه اندازی سامانه خدمات غیرحضوری و بستر فراهم شده جهت انعقاد قراردادهای بیمه ای بدون نیاز به مراجعه و همچنین اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی ، استقبال بسیار خوبی را در بین هموطنان در سراسر کشور به دنبال داشته است .

وی با بیان اینکه هرچند استان گیلان در این شاخص به دلیل ویژگی های خاص از جمله اشاعه فرهنگ بیمه ای در سالهای گذشته نیز از موقعیت خوبی برخوردار بوده است افزود : در سال ۱۴۰۰ آمار بیمه شدگان گروه حرف و مشاغل آزاد در استان افزون بر ۲۲۰۰۰ نفر افزایش داشت که بیانگر رشد ۳۰ درصدی نسبت به اسفندماه سال ۱۳۹۹ است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اعلام این خبر اذعان داشت براین اساس تعداد افراد تحت پوشش در این گروه که صاحبان حرف و مشاغل آزاد ، بازاریان ، فعالان کسب و کارهای مختلف ، دانشجویان و زنان خانه دار و … را در برمیگیرد از ۷۳۶۳۲ نفر در اسفند سال ۱۳۹۹ به ۹۶۰۰۰ نفر در پایان سال گذشته افزایش یافت .

علی حسین نژاد خاطر نشان ساخت استقبال خوب بانوان و مشارکت جدی والدین برای بیمه دختران بالای ۱۸ سال سبب گردید که در گروه بیمه زنان خانه دار نیز شاهد تداوم رشد همچون سالهای اخیر باشیم بگونه ای که ۳۶۰۰۰ نفر از جمعیت گروه مشاغل آزاد استان را زنان خانه دار تشکیل می دهند .