رشت-هویت گیلان:مدیرعامل آبفای گیلان از افتتاح و بهره برداری 24 پروژه این شرکت در 12 شهرستان و بهره مندی بیش از 14 هزار نفر از 23 طرح آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر 581 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش هویت گیلان نقل ازدفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، همزمان با گرامیداشت هفته دولت ۲۴ پروژه آب و فاضلاب در سطح استان گیلان با اعتباری بالغ بر ۵۸۱ میلیارد ریال با حضور مسئولین استان به بهره برداری خواهد رسید.

 

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت با اشاره به لزوم اطلاع رسانی از فعالیت دستگاههای اجرایی در راستای اعتبارات تخصیصی دولت جهت اجرای پروژه ها افزود: شرکت آبفای گیلان با ۲۴ پروژه قابل افتتاح و بهره برداری در حوزه آب و فاضلاب در سطح استان به استقبال هفته دولت خواهد رفت.

 

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان احداث سایت بیجارکن در رضوانشهر جهت آبرسانی روستای چکچه پشت را از اهم این پروژه ها دانست و افزود: این پروژه شامل احداث یک باب مخزن ۲۰۰۰ مترمکعبی بتنی و احداث اتاقک های کلرزنی و نصب دیزل ژنراتور و همچنین اجرای خط انتقال به طول ۰٫۸ کیلومتر می باشد.

 

وی همچنین با اشاره به بهره برداری از طرحهای آبرسانی به ۲۳ روستای گیلان، جمعیت بهره مند از این پروژه ها را بیش از ۱۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: افتتاح فاز دوم آبرسانی به روستای ملکوت در املش و ۵ پروژه تأمین آب روستایی در شهرستانهای املش، سیاهکل و ماسال نیز از پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت می باشد.

 

مدیرعامل آبفای گیلان آبرسانی به مجتمع قاضیان مربوط به فاز تکمیلی روستای سراوان را از اهم پروژه های آبرسانی عنوان کرد و افزود: تکمیل خطوط انتقال و شبکه به طول ۴۰ کیلومتر و بهره برداری از مخزن ۶ هزار مترمکعبی گلسرک جهت تأمین فشار و ذخیره آب پایدار روستاهای تحت پوشش این مجتمع اجرا شد و آبرسانی به ۵ روستای مجتمع نواحی رشت و انزلی و آبرسانی به ۷ روستای مجتمع شهران در رودبار از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت می باشد.

 

وی همچنین با اشاره به بهره برداری از پروژه های حوزه فاضلاب تصریح کرد: شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای رودسر، صومعه سرا، فومن و لنگرود به طول تقریبی ۴ کیلومتر اجرا و آماده بهره برداری می باشد همچنین بهره برداری از شبکه فاضلاب کوی فرهیختگان به طول ۴۶۰۰ متر و شبکه فاضلاب خیابان توحید در رشت نیز به طول ۱۵۰۰ متر، در لیست پروژه های هفته دولت قرار دارد.

 

مدیرعامل آبفای گیلان مجموع اعتبارات هزینه شده برای ۲۴ پروژه را ۵۸۱ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: این پروژه ها از محل اعتبارات استانی به میزان ۵۳ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال ، اعتبارات ملی به میزان ۲۸ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال ، صندوق توسعه ملی به میزان ۴۷۳ میلیارد ریال و اعتبارات شهرستانی به میزان ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تأمین اعتبار شده و زمینه اشتغال ۱۲۷ نفر بصورت موقت و ۱۴ نفر بصورت دائم فراهم شده است.