رشت-هویت گیلان:مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با مطالبه گری یک گیلانی ابطال شد.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، مطالبه گری یکی از راهکارهای حل معضلات و دغدغه های جامعه است. ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تشکیل گروه‌های تخصصی در این حوزه درصدد است مطالبات اجتماعی و شهروندی را به وسیله قانون پیگیری و حل کند.

 

در این راستا پنج شنبه، ۲۱ مرداد به مناسبت دهه امر به معروف و نهی از منکر نخستین نشست ارائه الگوهای موفق مطالبه گری ارائه شد. مزدک نصوری در این جلسه اظهار کرد: مطالبه گری یکی از اهداف مهم در ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.

 

این مطالبه گر گیلانی با بیان اینکه پرونده سهمیه تغییر رشته و تحصیل در بهترین دانشگاه هیئت علمی دانشگاه ها ابطال شد گفت: این نخستین مطالبه گری در این حوزه است که توسط یک گیلانی پیگیری و اجرایی شد.‌

 

نصوری افزود: حرکت های اینچنینی الگویی برای عموم مردم است تا نترسند و از حقوقشان دفاع کنند.

 

وی ادامه داد: با تشکیل گروه‌های مختلف بین اقشار و تعیین افراد متخصص در حوزه حقوق می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.‌

 

نصوری با تاکید بر اینکه عدالت اجتماعی از اهداف مهمی است که دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: با روحیه کنجکاوی و پرسش‌گری می توان بسیاری از موانع اجتماعی را مرتفع کرد.‌

 

وی با اشاره به اینکه کارشناس ارشد حقوق عمومی از دانشگاه شهید بهشتی است و در حوزه مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر فعال است گفت: فرهنگ مطالبه گری بایستی در جامعه نهادینه شود.


نصوری اذعان داشت: در حال حاضر با پیگیری های صورت گرفته توانستیم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه امتیازهای ویژه که برای فرزندان هیئت علمی در نظر گرفته بودند را ابطال کنیم.‌

 

این مطالبه گر گیلانی اظهار داشت: قانون اساسی از جمله مقوله هایی است که یک شهروند بایستی بدان آگاهی لازم را داشته باشد.

 

نصوری اعلام کرد: در حال حاضر ۱۰ پرونده در حوزه های مختلف اداری و اجتماعی را در دست پیگیری دارد.

 

وی اظهار کرد: افزایش آگاهی مردم از حقوق‌شان از دیگر اهدافی است که در ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیگیری می شود.

 

«عبدالکریم علیزاده» نیز در این نشست اظهار کرد: با ایجاد چنین سامانه مطالبه گری، امید در جامعه افزایش خواهد یافت.

 

معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه ارائه الگوهای مطالبه گری در جامعه بسیاری از موانع را حل می کند گفت: رسانه ها امروز نقش ارزشمندی در این زمینه دارند.

 

وی اذعان داشت : با ترویج روحیه مطالبه گری می توان ارتقا و توسعه جامعه را فراهم و از بسیاری از آسیب های جدی جامعه جلوگیری کرد.

 

علیزاده با تاکید بر اینکه همراهی افکار عمومی زمینه توسعه طرح مطالبه گری را در ستاد گسترش خواهد داد تاکید کرد: آموزش گروه های مطالبه گر از دیگر برنامه هایی است که ستاد دنبال می کند.