رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به افزایش ابتلاء خانواده ها و، کودکان و نوجوانان به کووید ۱۹ در گیلان هشدار داد و گفت : روند شیوع کووید ۱۹ در استان گیلان همچنان صعودی است.

به گزارش هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( و ب د ا )؛ دکتر آبتین حیدرزاده دوشنبه در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه ، روند شیوع کرونا در استان را صعودی عنوان کرد و گفت : ابتلاء خانوادگی و بیمار شدن گروه های سنی میانسال و ۷ تا ۱۸ سال طی هفته گذشته بیشتر شده است.

 

وی افزود: برای کنترل وضعیت موجود، درمان سریع موارد سرپایی، ایزوله کردن افراد دارای علائم بیماری و کاهش تماس افراد و اطلاع رسانی به خانواده ها و اقوام بیمار، سریع ترین و بهترین راهکار در این اپیدمی است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه نسبت به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و اصناف هشدار داد و گفت: کاهش چشمگیر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را شاهد هستیم و این امر مقدمات هر چه بیشتر شیوع بیماری را فراهم می کند.

 

دکتر حیدرزاده در پایان تاکید کرد: تلاش کادر بهداشت و درمان برای مراقبت، کنترل بیماری و اجرای سریع واکسیناسیون در کنار رعایت جدی و دقیق شیوه نامه های بهداشتی می تواند موجب فروکش پیک شدید بیماری شود.