رشت-هویت گیلان:نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مردم به ویژه روستائیان در دریافت صدور مجوز ساخت و ساز با مشکل مواجه هستند و هشدار می دهم سازمان های حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و دستگاه قضا به روستائیان آزار نرسانند.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: تقوا وظیفه شخصی و اجتماعی تمام افراد است و این فریضه الهی انسان را به کمال می رساند.

 

وی به سالروز شهادت جمعی از زائران خدا در ۲۶ تیرماه سال ۱۳۶۶ اشاره کرد و افزود: مکه و مدینه حرم امن خداست اما آل سعود با همکاری آمریکای جنایتکار زائران را به شهادت رساندند.

 

امام جمعه رشت با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از غرب آسیا، تصریح کرد: آمریکایی ها ذلیلانه در حال خالی کردن منطقه غرب آسیا هستند و آل سعود نیز در باتلاق خونین یمن گرفتار شده است.

 

آیت الله فلاحتی به سالروز شهادت امام محمد باقرعلیه السلام در یکشنبه هفته آینده اشاره کرد و گفت: امام باقر علیه السلام فرمودند شیعیان باید تکیه گاه باشند و امروز انقلاب اسلامی و شیعه در سایه درایت ها و تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین مردم ایران تکیه گاه و محور برای تمام امت اسلامی شده است.

 

وی با تبریک فرا رسیدن هفته بهزیستی، بیان کرد: قدردان تلاش های مسئولان بهزیستی در توجه به آسیب های اجتماعی و کاهش این آسیب ها در جامعه هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه افغانستان میدان تاخت و تاز داعش، طالبان و دولت مرکزی شده است، اظهار کرد: اگر ایران بتواند در عرصه بین المللی بین دولت مرکزی و طالبان هماهنگی ایجاد کند، آرامش در افغانستان ایجاد می شود.

 

آیت الله فلاحتی به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام(ره) اشاره کرد و یادآور شد: پذیرش قطعنامه توسط امام(ره) تدبیری مدیرانه بود.

 

وی با گلایه از بعضی سازمان ها و نهادها در نارضایتی مردم، تصریح کرد: مردم به ویژه روستائیان در دریافت صدور مجوز ساخت و ساز با مشکل مواجه هستند و هشدار می دهم سازمان های حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و دستگاه قضا به روستائیان آزار نرسانند.

 

امام جمعه رشت با تاکید بر همگرایی و هم آوایی مسئولان در راستای صدور مجوزهای لازم به مردم، بیان کرد: انتظار داریم همه دستگاه های زیر مجموعه دادگستری سراسر استان گوش شنوا از رئیس کل دادگستری داشته باشند.

 

آیت الله فلاحتی، پیرامون حق و حقوق اهل بیت و امامان معصوم علیه السلام در راستای سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: یکی از انحراف های جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر اسلام صلی الله وآله و سلم این بود که مردم آن روزگار جایگاه امامت را نشناختند.

 

وی به اهمیت تبعیت از ولایت مطلقه فقیه اشاره کرد و گفت: توده های مردم می دانند ولایت فقیه جانشین امام زمان(عج) است و در طول انقلاب از ولایت پشتیبانی و تبعیت کردند.