رشت-هویت گیلان:مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در برنامه زنده گفتگوی خبری سیمای مرکز استان ، به تشریح آخرین اقدامات و عملکردهای سازمانی و پاسخگوئی به سوالات مردمی پرداخت .

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی گیلان ، همزمان با چهارمین روز از هفته تامین اجتماعی ، علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان در برنامه زنده گفتگوی خبری اخبار ساعت ۲۰ شبکه باران ضمن تشریح آخرین اقدامات و عملکردهای سازمانی به سوالات مردمی مطروحه از سوی مجری پاسخگوئی نمود .

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اجرای دو مرحله متناسب سازی مستمری ها ظرف کمتر از یکسال ، از رشد ۱۶۷ درصدی میزان مستمری ها طی ۱۵ ماه ( اسفمد ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ ) خبر داده و افزود : در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی ماهانه بیش از ۱۷۰۰۰ میلیارد تومان تعهدات پرداخت مینماید .

 

وی از پرداخت مابه تفاوت فروردین ماه در آینده نزدیک خبر داده و اذعان داشت : در سالهای گذشته اعمال افزایش سالانه مستمری ها بعضاً پس از سه یا چهارماه از سال عملیاتی میگردید ولی به همت مدیران ارشد سازمان ، علیرغم تمامی تنگناهای منابع بمنظور کمک به معیشت مخاطبین علاوه بر رشد قابل ملاحظه در دریافتی بازنشستگان ارجمند ، این ارقام از همان فروردین ماه لحاظ و در دستور کار قرار گرفت .

 

وی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت استفاده از ۹ ماه مرخصی ایام بارداری و پرداخت غرامت دستمزد مربوطه به مشمولین در حال اجراست .

 

علی حسین نژاد همچنین با اشاره به افزایش کمک های حانبی مسکن و خواربار بازنشستگان و اعمال آن در میزان مستمری ها ، افزود : مرحله اول سهمیه وام های قرض الحسنه این قشر ابلاغ گردیده و از طریق کانون ها در هفته های آتی اجرایی میگردد .

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در ادامه با بیان برخی تمهیدات اتخاذ شده برای کمک به کارفرمایان آسیب دیده از تعطیلی های ناشی از شیوع کرونا ، از طرح بخشودگی جرائم بعنوان یک اقدام ارزشمند یاد نموده و اذعان داشت : پایان تیرماه آخرین فرصت استفاده کارفرمایان از این بستر برای تعیین تکلیف دیون و برخورداری میباشد .

 

ارائه توضیحاتی در خصوص تجمیع سوابق بیمه ای ، توسعه خدمات غیرحضوری ، پرونده های الکترونیکی ، نسخه های الکترونیکی و … از دیگر مباحث مطروحه در این نشست بود .