رشت-هویت گیلان:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه ای از افراد بالای 65 سال خواست برای نوبت گیری واکسیناسیون، در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند.

به گزارش هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)، در این اطلاعیه آمده است:

 

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شتاب بیشتر فرآیند واکسیناسیون در سراسر کشور در هفته جاری، از هموطنان عزیز خواست ضمن پرهیز از حضور بدون نوبت در پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون، برای نوبت گیری حتماً در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند و منتظر دریافت پیامک برای مراجعه باشند.

 

با اشاره به فعالیت پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در دو شیفت صبح و بعد از ظهر، ضمن تشکر از مشارکت حداکثری دستگاه های دولتی و غیردولتی جهت سازماندهی و توسعه ظرفیت اجرای برنامه ملی واکسیناسیون براساس جمعیت تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی، همکاری درون بخشی همه معاونت های دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مورد تاکید قرار می گیرد.

 

با توجه به اینکه از واکسینه کردن مراجعه کنندگان بدون نوبت پرهیز خواهد شد، بر ثبت و تزریق واکسن افراد دارای نوبت با کمترین تأخیر زمانی نسبت به زمان نوبت دهی، تاکید می شود.

 

در شهرهای بالای بیست هزار نفر، به هیچوجه نوبت دهی دستی انجام نمی شود و به منظور تسهیل و تسریع در ثبت واکسن در تمامی سامانه های سطح یک توسط راهبر سیستم به منظور نوبت دهی هوشمند، ثبت سریع، ساعت فعالیت و ظرفیت روزانه پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون (مجموع ظرفیت روزانه تزریق نوبت اول و دوم) و همچنین استفاده از بارکدخوان یا اپلیکیشن موبایل توسط دانشگاه هایی که از سامانه سیب استفاده می کنند، مورد تاکید است.