رشت-هویت گیلان:رئیس بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به قالب های مختلف جشنواره «گوهر ناب» گفت: محورهای جشنواره «گوهر ناب» به صورت فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه‌ای، انیمیشن، اینفوگرافی، مصاحبه، یادداشت، عکس‌نوشته، تیتر، عکس، نقاشی و دابسمش است.

به گزارش هویت گیلان؛مهدی پارسا در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره چند رسانه ای گوهر ناب با محوریت عفاف و حجاب در گیلان اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب، سازمان بسیج رسانه گیلان با همکاری سازمانهای مختلف فرهنگی استان اقدام به برگزاری جشنواره چند رسانه ای «گوهر ناب» کرده است.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار خواهد شد گفت: جشنواره چندرسانه «گوهر ناب» به جهت دعوت از عموم مردم برای شرکت در این جشنواره علاوه بر تولیدات آثار اصحاب محترم رسانه، زمینه شرکت سایر افراد به عنوان جامعه هدف سازمان های همکار در این جشنواره را فراهم کرده است.

 

رئیس بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به قالب های مختلف جشنواره «گوهر ناب» تصریح کرد: محورهای جشنواره «گوهر ناب» به صورت فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه‌ای، انیمیشن، اینفوگرافی، مصاحبه، یادداشت، عکس‌نوشته، تیتر، عکس، نقاشی و دابسمش می‌باشد.

 

پارسا با اشاره به اینکه در این جشنواره تولیدات اصحاب محترم رسانه به صورت جداگانه مورد داوری قرار می گیرد گفت: اصحاب رسانه می‌توانند آثار خود را در قالب فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه ای، انیمیشن، اینفوگرافی، مصاحبه، یادداشت، عکس نوشته، تیتر و عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

وی با بیان اینکه در این جشنواره بخش مجزایی برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در نظر گرفته شده است، افزود: دانش آموزان مقطع ابتدایی می‌توانند در محورهای نقاشی، دابسمش و عکس با محوریت موضوع عفاف و حجاب و همچنین دانش آموزان مقطع متوسطه در قالب فیلم کوتاه، انیمیشن و عکس می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره گوهر ناب ارسال کنند.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه اداره کل اوقاف، سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت، ستاد احیای امر به معروف، بسیج جامعه زنان و فرهنگیان آموزش و پرورش به صورت تخصصی به تولید محتوا درباره دلایل استدلالی و عقلانی حجاب در این جشنواره شرکت می کنند گفت: کانون پرورشی کودکان نیز به صورت تخصصی در قالب نقاشی و فیلم کوتاه با محوریت عفاف و حجاب به صورت جداگانه در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

 

وی هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی مردم با ادله عقلانی و علمی پوشش و عفاف عنوان کرد و افزود: تولیدات این جشنواره علاوه بر اینکه مورد داوری قرار گرفته و در یک همایش ویژه برگزیدگان مورد تقدیر قرار می گیرند، به صورت تخصصی نیز به سمع و نظر مردم و مخاطبین مختلف سازمان‌های همکار در این جشنواره خواهد رسید.

 

پارسا با بیان اینکه این جشنواره از دهم تیرماه آغاز شده و تا ۲۵ تیرماه ادامه خواهد داشت گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به شماره مجازی ۰۹۳۷۰۰۵۷۰۵۲ ارسال کنند.

 

رئیس بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به هفته عفاف و حجاب از نوزدهم تا ۲۵ تیر ماه گفت: معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با دعوت از دانش آموزان و همکاران فرهنگی خود در این جشنواره، به صورت ویژه حاضر خواهند بود و از طریق بستر شاد زمینه ارسال آثار دانش آموزان و فرهنگیان را به دبیرخانه جشنواره فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به همکاری خانه مطبوعات در برگزاری این جشنواره افزود: صدا و سیمای مرکز گیلان، خانه مطبوعات و بسیج صدا و سیما با دعوت از اصحاب رسانه برای مشارکت حداکثری، ارسال آثار و داوری، در این جشنواره همکاری می‌کنند.

 

رئیس بسیج رسانه استان گیلان به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در تاریخ ایران اسلامی اشاره کرد و گفت:یکی از ویژگی های منحصر به فرد جشنواره چندرسانه ای «گوهر ناب» دعوت از مخاطبین سازمان‌های مختلف فرهنگی، برای شرکت در این جشنواره با توجه به اهمیت این موضوع می باشد تا علاوه بر شرکت اصحاب رسانه، بستر حضور سایر علاقمندان نیز فراهم شود.