صومعه سرا-هویت گیلان:طی آیینی با حضور دکتر سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل توزیع نیروی برق گیلان و جمعی از مسئولان شرکت و این شهرستان عملیات اجرایی فاز دوم طرح تبدیل شبکه فرسوده سیمی به کابل خودنگهدار در شهرستان صومعه سرا آغاز شد.

به گزارش هویت گیلان ؛ محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل توزیع نیروی برق گیلان در این آیین با اشاره به اجرای طرح های جهادی تبدیل کابل خودنگهدار و تاب آوری گفت: از آغاز سال گذشته به منظور پایداری شبکه و تامین انرژی برق مشترکین در سطح استان گیلان اجرای دو طرح جهادی تبدیل شبکه فرسوده مسی به کابل خودنگهدار و طرح تاب آوری با موفقیت اجرا شد.

 

 

وی افزود: درفاز اول اجرای این طرح ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با صرف هزینه ۱۲۰میلیارد تومان به کابل خود نگهدار مجهز شد و در فاز دوم نیز ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر با اعتبار۱۴۰ میلیارد تومان در گیلان آغاز شده است.

 

 

مدیر عامل توزیع برق گیلان اضافه کرد: امروز درصومعه سرا در روستاهای واقعه دشت، فشخام، چمثقال، میانده و پاسکه با اعتباری معادل ۷۰۰ میلیون تومان، تبدیل ۶۰۰۰ متر شبکه سیمی مسی فرسوده به کابل خود نگهدار از فاز دوم اجرای این طرح آغاز شده است.

 

 

هنرمند با اشاره اقدامات انجام شده فاز اول اجرای طرح مذکور در شهرستان صومعه سرا گفت: در فاز اول ۱۱۰ کیلومتر شبکه سیمی فرسوده که با صرف هزینه ۱۳۰ میلیارد ریال با کابل خودنگهدار جایگزین شد.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح استانی تاب‌آوری اشاره کرد و گفت: در سطح استان قریب به ۹۰۰کیلومتر طرح تاب آوری بهمراه اصلاح ۱۱۹ فیدر با صرف هزینه ۲۲میلیارد تومان به بهره برداری رسید که این اقدامات مهم طی ۵۰۳ مرحله با تلاشهای ارزنده ۲۲۵۴ اکیپ عملیاتی انجام شده است.

 

 

مدیر عامل ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مشترکین تصریح کرد :با توجه به شرایط ویژه امسال در صنعت برق از جمله بروز خشکسالی و کمبود بارشها ، افزایش دمای زودرس ، اسخراج غیرمجاز رمز ارزها و عدم توازن تولید و مصرف، رعایت راهکارهای مدیریت مصرف از سوی مشترکین از جمله تنظیم ترموستات کولر بروی دمای آسایش (۲۵ درجه به بالا) و عدم استفاده از وسایل پرمصرف در ساعت اوج مصرف به صنعت برق جهت تامین برق پایدار کمک شایانی می کنند.

 

 

وی در همین راستا به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره و خاطرنشان کرد: مردم شریف استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر کولرها را فقط به مدت ۱۵ دقیقه خاموش کنند تا پیک مصرف کاهش یافته و همگان بتوانند از این لوازم سرمایشی درکل استان استفاده کنند.

 

 

بر اساس این گزارش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در این مراسم از تلاشهای انجام شده در امر خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد و افزود : توزیع نیروی برق گیلان و شهرستان صومعه سرا برای پایداری شبکه با اجرای طرح های جهادی در پایداری شبکه به موقع وخوب عمل کردند

 

 

دکتر دلخوش خواستار تداوم روند خدمات رسانی به مردم و فراهم آوردن زیر ساخت لازم برای توسعه هرچه بیشتر شد.

 

 

گفتنی است در این مراسم مهندس سید جلال سیدمحمدی فرماندار شهرستان صومعه سرا، مهندس میری نرگسی قائم مقام اجرایی مدیرعامل درامور شهرستانهای توزیع برق گیلان ، مهندس دادشی مدیر توزیع برق صومعه سرا و جمعی دیگر از مسئولین این شهرستان حضور داشتند.