رشت-هویت گیلان:مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در دیدار با نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی از بهره گیری تمامی ظرفیت های منابع آب استان در مقابله با تنش های احتمالی آب کشاورزی خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛وحید خرّمی در دیدار با نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به کاهش شدید ورودی آب به سد سفید رود به دلیل کاهش بارشها ، نوبت بندی آب کشاورزی امری اجتناب ناپذیر بوده و الحمدالله تا کنون بر اساس پایش های صورت گرفته در سطح استان در محدوده شبکه آبرسانی سفیدرود مشکل حادی گزارش نشده است.

 

وی ضمن ارائه گزارش از وضعیت منابع آب شهرستان لنگرود، اظهار داشت: کانال اصلی آب کشاورزی به شهرستان لنگرود به طول ۲۷ کیلومتر در سال جاری با هدف تسهیل و تسریع در فرایند انتقال آب به شالیزارها و نهرهای آبرسان لایروبی شد.

 

پرویز محمدنژاد ، نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از اقدامات شرکت آب منطقه ای در راستای تامین آب کشاورزی شالیزارهای این شهرستان تاکید نمود : از منابع داخلی از جمله تجهیز ایستگاههای پمپاژ آب بر روی رودخانه ها نیز استفاده گردد .