رشت-هویت گیلان:نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت گفت: کمرنگ شدن انقلاب اسلامی و بی رونقی انتخابات از آرزوهای دیرینه دشمنان نظام اسلامی است که همواره مایوس می شوند.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت ضمن تسلیت سالگرد رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی اظهار داشت: امام خمینی ۳۲ سال قبل از بین ما رفتند اما راهی که ترسیم کردند سال‌ها و قرن‌ها ماندگار است.

 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به سخن امروز رهبر انقلاب که فرمودند “امام خمینی(ره) عمیقا به مردم اعتماد داشت و عمیقا اسلام را شناخته بود” افزود: امام خمینی(ره) معتقد بود که اسلام ضد فساد است و با هرگونه فساد در کشورمان به شدت برخورد می‌کرد.

 

آیت‌الله فلاحتی به ۱۵ خرداد که در تاریخ میلادی به روز محیط زیست نام گرفته است اشاره کرد و عنوان داشت: امروز شاهد این هستیم کسانی که خودشان روزی را به عنوان “روز محیط زیست” نام نهادند امروز باعث ویرانگری و بیشترین رخداد‌ها و آسیب‌ها در محیط زیست هستند‌.

 

امام جمعه رشت افزود: استان گیلان با توجه به اینکه یک استان سرسبز است اما آسیب فراوان دیده است و سه سال است ما درخصوص زرجوب و گوهررود فریاد می زنیم ولی متاسفانه مسئولین هیچ کاری انجام ندادند و کسی گوشش بدهکار نیست و امیدواریم شورای شهر جدید این مشکل را حل کنند.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه از اعضای شورای جدید شهر رشت می‌خواهیم برنامه مفید داشته باشند، خاطرنشان کرد: من می‌خواهم به شوراهای شهر‌ها در گیلان بگویم که ما سخت از شما مطالبه‌گر خواهیم بود لذا برای برطرف کردن معضلات شهر‌ها و روستاها و سالم سازی محیط زیست استان تلاش کنید.

 

فلاحتی به فرمایش رهبر انقلاب درباره مطالبات از شوراهای شهر و روستا‌ها اشاره کرد و گفت: شوراها باید به برطرف کردن معضلات شهر‌ها و روستا‌ها، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت‌‌و‌سازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامی و فرهنگی سالم، رعایت دقیق قوانین و تخطی از آن با شیوه قانونی و برطرف کردن دیگر نیاز‌های مردم شهر‌ها و روستاها که آن‌ها را به همین علت انتخاب کرده‌اند بپردازند.

 

آیت الله فلاحتی به لزوم ساماندهی زیرساخت‌ شوراها توسط نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: کمیسیون ماده صد شهرداری ها مردم را به خلاف و پرداخت پول آن وادار می کند و این مشکل باید حل شود.

 

امام جمعه رشت با اشاره به حق پیامبر خدا بر گردن مردم خاطرنشان کرد: بارها در قرآن آمده است که هر جا که خداوند اطاعت خود را مطرح کرده در کنارش اطاعت از پیامبر را نیز آورده است که این نشان می‌دهد اگر کسی بگوید من مطیع خداوند هستم اما مطیع پیامبر نباشد در واقع از کافران است.

 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان عنوان داشت: قرآن نهی کرده است که مسلمانان به طاغوت برای حل مشکلاتشان رجوع کنند مگر در موارد اجبار و ضرورت، همانند ملت ایران اسلامی که برای داد و ستد در زمینه بین‌الملل و همچنین برای حفظ معیشت خود مجبور شدند در زمینه‌هایی به طاغوتیان رجوع کنند که آن هم با اکراه بود.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان بار دگیر به انتخابات پیش رو اشاره‌ کرد و ابراز داشت: برادران و خواهران مسلمان گیلان برای زنده نگه داشتن راه شهدا و پاسداری از رشادت‌های امام خمینی(ره) و شهیدان ایران اسلامی باید در باشکوهی هرچه تمام‌تر انتخابات ۱۴۰۰ تلاش کنیم.

 

وی با بیان اینکه در انتخابات ٢٨ خرداد باید دشمنان را مایوس کنیم، اضافه کرد: کمرنگ شدن انقلاب اسلامی و بی رونقی انتخابات از آرزوهای دیرینه دشمنان نظام اسلامی است و مردم باید در انتخابات آزادانه انتخاب نمایند ضمن اینکه آگاهان و دلسوزان نیز باید روشنگری کنند.