رشت-هویت گیلان:فرمانده انتظامي استان از كشف انبار احتكار 481 میلیارد ریال روغن خودرو در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛سردار عزیزاله ملکی با بیان اینکه احتکار یکی از آفت‌های بزرگ برای اقتصاد کشور است و اثرات منفی بر عرضه کالا دارد اظهار داشت: نیروی انتظامی در برخورد با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

 

وی گفت: در راستای برخورد با محتکران، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات همه جانبه از احتکار روغن خودرو در شهرستان رشت مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.
فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه پس از تحقیقات نامحسوس صورت گرفته و محرز شدن صحت موضوع، انبار احتکار مورد نظر شناسایی شد بیان داشت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی طی عملیات مشترک با سازمان صمت استان به این مکان اعزام شدند.

 

این مقام ارشد انتظامی از کشف۳۰۰ هزار لیتر روغن خودرو احتکاری در بازرسی از این انبار خبر داد و افزود: در این رابطه متهم ۶۰ ساله برای سیر مراحل قانونی با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

 

سردار ملکی اذعان داشت: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۴۸۱ میلیارد ریال برآورد کردند.

 

وی در پایان با تاکید بر اینکه مبارزه با احتکار از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است و پلیس با قاطعیت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در بازار برخورد می‌کند از مردم خواست، در صورت اطلاع از احتکار کالا یا هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.