رشت-هویت گیلان:نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: افزایش قیمت ها با دستمزد توده های مردم هیچگونه تناسبی ندارد، در برخی موارد قیمت ها صد برابر شده اما دستمزدها در مقابل آن هیچ بوده و در حد صفر است.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: در حوزه اقتصاد و عدالت خیلی مشکل داریم به ویژه در سال های اخیر تحریم های ظالمانه و سوء مدیریت بعضی از مدیران عاملی شد تا اینکه در این دو موضوع مشکلات افزایش پیدا کند.

 

وی به افزایش قیمت ها در جامعه اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت ها با دستمزد توده های مردم هیچگونه تناسبی ندارد و رده های متوسط و پایین جامعه در حقیقت از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، در برخی موارد قیمت ها صد برابر شده اما دستمزدها در مقابل آن هیچ بوده و در حد صفر است.

 

امام جمعه رشت با بیان اینکه در عرصه اقتصاد دو مشکل اساسی داریم، تصریح کرد: وابستگی کشور به نفت و خام فروشی و همچنین دخالت رده های بالای دولت در اقتصاد مشکل اساسی است.

 

آیت الله فلاحتی، وظیفه دولت را نظارت بر اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: دخالت دولت در عرصه اقتصاد از مشکلات محسوب می شود و با تکیه به جوانان و نیروهای انقلابی می توان مشکل اقتصاد کشور را برطرف کرد.

 

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در کشور سوریه، بیان کرد: ۷۵ درصد مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و رای بالای ۹۵/۱ درصدی بشار اسد مایه شگفتی دنیای عرب شده است.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان به سخنان تلویزیونی مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که مشکل کشور فضای مجازی و روابط خارجی نیست.

 

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئله اصلی جامعه معیشت پایین جامعه است، خاطرنشان کرد: بیکاری جوانان، مافیای واردات کالا و وجود سیاست های غلطی که جوانان مبتکر را مایوس می کند، موضوع اصلی جامعه محسوب می شود.

 

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه کسی که دلسوز مردم است ملت را از انتخابات مایوس نمی کند، اشاره کرد و افزود: شرکت در انتخابات امر ولی امر مسلمین است.

 

امام جمعه رشت با تاکید براینکه نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات را صحنه جنگ قدرت قرار ندهند، اظهار کرد: کاندیداها شعارهای غیر واقعی نداده و هنجارشکنی نکنند.

 

آیت الله فلاحتی، کاسته شدن از انباشت قوانین سال های گذشته را از مظالبات مقام معظم رهبری از نمایندگان مجلس دانست و بیان کرد: سیاست برون مرزی و درونی مجلس شورای اسلامی مقبول بوده امام مردم انتظار بیشتری از نمایندگان دارند.

 

وی، یکی از مشکلات کشور را واردات کالای قاچاق عنوان کرد و گفت: به منظور حمایت از تولید داخلی، کالای قاچاق وارداتی را در مرز به آتش بکشید.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان با هشدار نسبت به مسئولان به ویژه متولیان آب، تصریح کرد: مسئولان آب را به کشاورز برسانند و نگذارند غصه بخورند.

 

آیت الله فلاحتی بر رصد مشکلات مردم توسط مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: مزارع برخی کشاورزان از آب فاضلاب کشت می شود.

 

وی با اشاره به اینکه مسئول در نظام اسلامی خادم مردم است، خاطرنشان کرد: همیشه حق با مردم است و براین اساس مردم را در اداره ها اذیت نکنید.

 

امام جمعه رشت ادامه داد: مسئولی که کار مردم را معطل می گذارد، دستگاه قضا باید آن مسئول را توبیخ کند.

 

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انتخابات حق و تکلیف است، اظهار کرد: در انتخابات با وضو وارد شوید و به فردی که دردمند و انقلابی است، رای دهید.

 

وی، پیرامون سبک زندگی اسلامی در راستای حق پیامبران الهی به ویژه پیامبر گرامی اسلام صلی الله وآله وسلم، بیان کرد: چهارمین حق پیامبر صلی الله وآله وسلم “حق اطاعت و پیروی است”.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی مدیران در جامعه اسلامی، تصریح کرد: کسی که می خواهد جامعه را مدیریت کند باید از علم و فضیلت برخوردار باشد ضمن اینکه توانمندی جسمی از ویژگی های مدیر توانمند است.

 

آیت الله فلاحتی، امانتداری را از ویژگی مدیران الهی خواند و گفت: مدیر در نظام اسلامی باید اهلیت داشته باشند زیرا مسئولیت یک جامعه امانت است.