رشت-هویت گیلان:رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از احتمال قرمز شدن کامل استان خبر داد و گفت: تنها راه پیشگیری از شیوع و در امان ماندن از کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله در خانه ماندن است.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی(وب‌دا)، دکتر ارسلان سالاری-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، در پی افزایش شمار مبتلایان بیماری کرونا و آغاز موج چهارم شیوع این بیماری ، شامگاه پنجشنبه، به صورت سرزده از بیمارستان های شهید بهشتی بندرانزلی و شهدای رضوانشهر بازدید کرد.

 

دکتر سالاری در این بازدید سرزده، با حضور در بخش های اورژانس و بستری این بیمارستان ها، از مجاهدت های کادر بهداشت و درمان تقدیر کرد و از نزدیک در جریان کم و کیف ارایه خدمات درمانی به بیماران قرار گرفت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر لزوم فراهم کردن ملزومات حفاظت فردی به میزان مکفی و بیش از نیاز کادر درمان در این مراکز تاکید کرد.

 

دکتر سالاری در حاشیه این بازدید سرزده در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا، شیوع و سرایت بیماری کرونا در استان را بر خلاف موج های پیشین ، بسیار گسترده تر عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم طی هفته های اخیر، شیوع با سرعت بالای کرونا را در پی داشته، گفت: در حال حاضر ۱۳ شهرستان استان قرمز و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد و احتمال قرمز شدن کامل استان، دور از ذهن نیست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیماری کووید ۱۹ بیش از پیش خطرناک شده و باید بسیار جدی گرفته شود، تصریح کرد: تنها راه مقابله با بیماری کرونا، پرهیز از قرار گرفتن در تجمعات، استفاده از ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی و شستن مداوم دست‌ها است.

 

دکتر سالاری با بیان اینکه علیرغم شعله‌ور شدن کرونا، همچنان برخی از دور همی‌ها برقرار است، گفت: همه باید بر رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند و در قطع زنجیره انتقال با در خانه ماندن و عدم حضور در اجتماعات، کادر بهداشت و درمان را یاری کنند.

 

وی همچنین با اشاره به افزایش شمار بستری های ناشی از کرونا در استان، خاطرنشان کرد: اگر شیوع بیماری و افزایش بیماران بستری در استان به همین منوال ادامه داشته باشد، در تامین فضای فیزیکی و تخت کافی برای ارائه خدمات درمانی به مبتلایان با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.