رشت-هویت گیلان:رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تشکیل قرارگاه ساماندهی گوشت مرغ در جهت آرامش بخشی در زمینه تولید، توزیع و نظارت بر قیمت مرغ خبر داد و گفت: طبق مصوبه این قرارگاه، قطعه بندی مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی گیلان ؛ الماسی با اشاره به تشکیل قرارگاه ساماندهی گوشت مرغ به جهت آرامش بخشی در زمینه تولید، توزیع و نظارت بر قیمت مرغ، از مردم خواست هیچگونه نگرانی برای خرید مرغ نداشته باشند.

 

وی با بیان اینکه جوجه‌ریزی در واحد‌های پرورش طیور صورت گرفته و نگرانی بابت تامین مرغ در ماه رمضان نداریم افزود: اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال تا کنون در مجموع ۱۱میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحد‌های پرورش طیور استان صورت گرفته و پشتوانه خوبی برای تامین مرغ مورد نیاز مردم تا ماه مبارک رمضان وجود دارد.

 

الماسی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه قرارگاه ساماندهی گوشت مرغ، قطعه بندی مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع است، خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ زنده درب مرغداری ١٧ هزار و یکصد تومان و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

 

قابل ذکر است سالانه ۲۰۰ هزار تن مرغ در گیلان تولید می شود که این میزان، تولید ۱۰ درصد گوشت مرغ در کشور است.