رشت-هویت گیلان:فرمانده انتظامي رودسر از انهدام باند سارقان طلاجات در رحيم آباد که با استفاده از سلاح سرد اقدام به سرقت طلاجات بانويي 63 ساله کرده بودند در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش هویت گیلان؛ سرهنگ سید جلال الدین جوانمردی با تاکید بر تلاش‌های شبانه‌روزی ماموران انتظامی برای پیشگیری از وقوع جرایم به توجه و رعایت مردم به هشدارها و توصیه‌های پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت اشاره کرد و اظهار داشت: برای دستیابی به امنیت اجتماعی مطلوب در جامعه، جدی گرفتن مشارکت مردمی بسیار مهم است.

وی در ادامه با بیان اینکه برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد سرقت توسط ۲ زن در قالب مامور آمار در روستای لاتک بخش رحیم آباد شهرستان رودسر، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان رودسر با انجام تحقیقات و بررسی سرنخ‌های به دست آمده، یک متهم مرد ۳۸ ساله را در این پرونده‌ها شناسائی و با هماهنگی قضائی وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر اذعان داشت: متهم در تحقیقات فنی پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد ولی با توجه به قرائن و مستندات موجود سرانجام لب به اعتراف گشود و به برنامه ریزی برای انجام سرقت با یک مرد و ۲ زن دیگر اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به همکاری و هماهنگی مقامات قضائی شهرستان‌های رودسر و لاهیجان در شناسائی و دستگیری متهمان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی رودسر در عملیات‌های ضربتی مجزا ۲ سارق زن ۳۳ و ۳۷ ساله و یک همدست مرد ۲۶ ساله متهم را دستگیر کردند.

وی به دستگیری مالخر ۵۱ ساله این پرونده در شهرستان لاهیجان و کشف اموال سرقتی فروخته شده اشاره کرد و اظهار داشت: کلیه متهمان به بزه انتسابی خود مبنی بر تشکیل باند سرقت و برنامه‌ریزی مدون در خصوص انجام این جرم اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر با اعلام اینکه خودروی ۲۰۶ و تاکسی سمند متهمان که برای ارتکاب سرقت استفاده شده بود توقیف شدخاطرنشان کرد: پس از بازسازی صحنه جرم متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراجل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ جوانمردی با تاکید بر اینکه پیشگیری از وقوع سرقت‌ها به لحاظ تبعات آن در جامعه که موجب پایین آمدن احساس امنیت می‌شود اظهار داشت: از اعتماد به افراد مشکوک و ناشناس که در قالب مامور آمار یا مامور دستگاه‌های خدماتی و دولتی که دارای مدارک معتبر نمی‌باشند خودداری کرده و از دعوت آنها به داخل منزلشان خودداری کنند.