رشت-هویت گیلان:بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از گیل وبدا، بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت صبح امروز با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صرف اعتبار ۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

دستگاه CT آنژیوگرافی ۱۲۸ اسلایس بیمارستان حشمت رشت با کاربری آنژیوگرافی غیرتهاجمی عروق کرونر قلبی جهت تشخیص بیماری‌های عروقی نصب و راه‌اندازی شده است و تنها دستگاه موجود در بخش دولتی است.

دستگاه CT آنژیوگرافی قلب، شیوه‌ای مفید جهت تشخیص ناهنجاری‌های ساختاری قلب و همچنین بیماری شریانی و وریدی است و با بهره‌مندی از این دستگاه، عروق قلبی با کمترین خطر بررسی می‌شوند و در صورت وجود و یا احتمال گرفتگی عروق، اقدامات پیشگیرانه صورت می‌گیرد.

دستگاه CT آنژیوگرافی قلب با اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی در مساحت به وسعت ۲۰۰ مترمربع و دستگاه آنژیوگرافی این بیمارستان نیز در مساحت ۸۰ مترمربعی و با اعتبار ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
گفتنی است در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان، ۲۰ طرح عام‌المنفعه سلامت با اعتبار حدوداً ۴۶۸ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.