رشت-هویت گیلان:مدیر شرکت آتیه سازان حافظ شعبه گیلان از آمادگی این شرکت جهت انعقاد قرارداد با کلیه مراکز بیمارستانی ، آزمایشگاهی ، تصویربرداری و ... خبر داد و گفت:این شرکت بدون هیچگونه محدودیتی آمادگی انعقاد قرارداد با مراکز بیمارستانی ، آزمایشگاهی و ... که فاقد قرارداد همکاری هستند را دارد.

رشت-هویت گیلان:سمانه عادلی راجیری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هویت گیلان ؛ دکتر سید علی طبائی مدیر شرکت آتیه سازان حافظ شعبه گیلان صبح امروز در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی استان ضمن تبریک ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی و همچنین دهه کرامت اظهار داشت :شرکت آتیه سازان حافظ از شرکت های وابسته به سازمان بیمه سلامت ایران است که فعالیت آن در حوزه بیمه تکمیلی و اکمل می باشد و بیش از ۲۰ سال است که در حوزه بیمه تکمیلی خدمات ارائه می دهد.

بازنشستگان بیشترین جمعیت تحت پوشش آتیه سازان حافظ

وی با اشاره به اینکه بیشترین جمعیت تحت پوشش آتیه سازان حافظ بازنشستگان هستند ، خاطرنشان کرد:بازنشستگان به دلیل شرایط سنی بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ها هستند و به دلیل زیاد بودن هزینه های درمانی ، معمولا پوشش بیمه ای آنان با ریسک بالایی همراه بوده و این ریسک تاثیر مستقیمی بر نرخ حق بیمه خواهد داشت ، از این جهت آتیه سازان حافظ نقش تنظیم کننده بازار بیمه تکمیلی درمان را عهده دار است.

حدود ۴۰۰ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه های تکمیلی و اکمل آتیه سازان حافظ

مدیر شرکت آتیه سازان حافظ شعبه گیلان تصریح کرد:حدود ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت استان گیلان تحت پوشش بیمه های تکمیلی و اکمل آتیه سازان حافظ هستند .

قرارداد با حدود ۲۰۰ مرکز

وی با بیان اینکه شرکت آتیه سازان حافظ در استان گیلان با حدود ۲۰۰ مرکز قرارداد همکاری دارد، یادآورشد:این مراکز؛ بیمارستان های دولتی و خصوصی ، کلینیک ها ، مراکز جراحی محدود ، آزمایشگاه ها ، داروخانه ها و … را شامل می شود.

طبائی گفت:افراد تحت پوشش بیمه آتیه سازان حافظ یا با مراجعه به مراکز طرف قرارداد خدمات برخط دریافت می کنند و یا در صورت مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد ، با ارائه اسناد هزینه های درمانی انجام شده ، خسارت درمانی خود را دریافت می کنند.

آمادگی شرکت آتیه سازان حافظ شعبه گیلان جهت انعقاد قرارداد با کلیه مراکز

وی از آمادگی شرکت آتیه سازان حافظ شعبه گیلان جهت انعقاد قرارداد با کلیه مراکز بیمارستانی ، آزمایشگاهی ، تصویربرداری، فیزیوتراپی و … خبر داد و گفت:این شرکت بدون هیچگونه محدودیتی آمادگی انعقاد قرارداد با مراکز بیمارستانی ، آزمایشگاهی و … که فاقد قرارداد همکاری هستند را دارد.

پرداخت به موقع مطالبات مراکز طرف قرارداد

دکتر طبائی مهمترین دغدغه مراکز طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ را پرداخت به موقع مطالبات عنوان کرد و گفت:از زمان تحویل اسناد توسط مراکز طرف قرار داد تا انجام پرداختی ها از سوی شرکت ، فرصت زمانی سه ماهه وجود دارد ، در حال حاضر مطالبات تمام مراکز بیمارستانی استان تا پایان آذرماه سال ۱۴۰۲ از سوی شرکت آتیه سازان حافظ تسویه شده و مطالبات مراکز سر پایی و پاراکلینیکی نیزطی چند روز آینده تسویه می شود همچنین تعهدات سر رسید شده دی ماه نیز بزودی پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: پرداخت خسارت درمانی مستقیم به افراد تحت پوششی که اسناد درمانی خود را ارائه داده اند بر اساس مفاد قرارداد بوده و ارتباط مستقیمی با پرداخت منظم حق بیمه دارد ، در حال حاضر کلیه خسارت درمانی بیمه شدگان بازنشسته تامین اجتماعی بعنوان بزرگترین بیمه گزار استانی تا پایان اسفند کاملا تسویه شده است.

افزایش ۵۰ درصدی مراکز پذیرش اسناد

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی مراکز پذیرش اسناد طی ده ماه گذشته بمنظور تسهیل دسترسی و ارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان تصریح کرد:تعداد مراکز پذیرش اسناد به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است قبلا ۱۴ نمایندگی و دفتر پیشخوان فعال بود که این تعداد افزایش یافته است هم اکنون ۱۱ نمایندگی ، ۹ دفتر پیشخوان و ۲ دفتر کانون بازنشستگان (مجموعا ۲۲ مرکز) جهت دریافت اسناد پزشکی و درمانی فعال و در حال ارائه خدمت به بیمه شدگان می باشند.

عدم آگاهی کافی بیمه شدگان از بسته های خدمتی

دکتر طبائی عدم آگاهی کافی بیمه شدگان از بسته های خدمتی خود را از دغدغه های شرکت آتیه سازان حافظ عنوان کرد و افزود:بیمه های پایه بسته های خدمتی مشخصی دارند اما در بیمه های تکمیلی بسته های خدمتی متفاوت است و هر بسته خدمتی دارای محدودیت ها و سقف ریالی می باشد ، عدم اطلاع کافی از این بسته های خدمتی می تواند موجب نارضایتی بیمه شدگان گردد که نقش اطلاع رسانی در این زمینه بسیار پر رنگ می باشد.

اتصال به سامانه های الکترونیک وزارت بهداشت و دریافت الکترونیک اسناد مراکز درمانی و رسیدگی آن

وی ؛ اتصال به سامانه های الکترونیک وزارت بهداشت و دریافت الکترونیک اسناد مراکز درمانی و رسیدگی آن را از اتفاقات خوبی بیان کرد که طی سال جاری رقم می خورد البته این مهم طی سال گذشته در مراکز سرپایی اجرا شد و امسال نیز در مراکز بیمارستانی اجرایی خواهد شد.

حذف دریافت مستندات کاغذی

مدیر شرکت آتیه سازان حافظ شعبه گیلان حذف دریافت مستندات کاغذی از چرخه اسناد خسارات متفرقه را یکی دیگر از اتفاقات مثبت برشمرد که در اجرای آن، اسناد درمانی بیمه شدگان اسکن و وارد فرآیند رسیدگی می شود ، این طرح بصورت آزمایشی در ۶ دفتر پیشخوان در استان گیلان آغاز شده است.

برپایی میز خدمت

وی یادآورشد: برپایی میز خدمت جهت پاسخگویی ، راهنمایی و رسیدگی به شکایات بیمه شدگان از دیگر خدمات شرکت بیمه آتیه سازان حافظ استان است.

۲۵ قرار داد کشوری و استانی در حال اجرا

دکترطبائی با بیان اینکه هم اینک ۲۵ قرار داد کشوری و استانی در استان در حال اجراست ، تصریح کرد: بیمه شدگان کانون بازنشستگان تامین اجتماعی ، صندوق بازنشستگی کشوری ، ۱۷ قرارداد اکمل استانی ، ۶ قرارداد تکمیلی و اکمل کشوری تحت پوشش شرکت آتیه سازان حافظ استان هستند.

مراکز ارتباط با مشتریان با شماره ۰۲۱۷۵۰۱۳

مدیر شرکت آتیه سازان حافظ گیلان یادآورشد:بیمه شدگان تحت پوشش می توانند با مراکز ارتباط با مشتریان با شماره ۰۲۱۷۵۰۱۳ تماس حاصل نمایند و همکاران نیز پاسخگوی روزانه تماس های بیمه شدگان و راهنمایی آن ها در زمینه های مختلف می باشند‌.

وی اعلام آمادگی کرد که هر مجموعه ای که بیش از ۵۰ نفر بیمه شده داشته باشد می تواند بصورت توافقی با شرکت آتیه سازان حافظ جهت ارائه خدمت به بیمه شدگان انعقاد قرارداد داشته باشد.

شرکت بیمه آتیه سازان حافظ گیلان بزرگترین ارائه دهنده خدمات بیمه اکمل در کشور

دکترطبائی با بیان اینکه مردم استان گیلان برای حوزه درمان اهمیت زیادی قائل هستند ، خاطرنشان کرد:شرکت بیمه آتیه سازان حافظ گیلان بزرگترین ارائه دهنده خدمات بیمه اکمل در کشور است .

بیش از ۷ هزار بیمه شده (بیماران خاص) تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکت آتیه سازان حافظ

وی با اشاره به سالمندی جمعیت گیلان تصریح کرد:بیش از ۷ هزار بیمه شده (بیماران خاص) تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکت آتیه سازان حافظ هستند .

اقدامات حوزه جوانی جمعیت

مدیر شرکت آتیه سازان شعبه گیلان در خصوص اقدامات این شرکت در حوزه جوانی جمعیت و ارائه خدمات به زوجین نابارور اذعان کرد:خدمات بیمه های پایه در این خصوص افزایش یافته و شرکت آتیه سازان حافظ نیز این آمادگی را دارد که در بسته های خدمتی خود هزینه های ناباروری را بگنجاند.

وی عنوان کرد:تمامی پیامک های ارسالی برای بیمه شدگان آتیه سازان حافظ از دو سرشماره ۱۰۰۰۷۵۰۱۳۲۰ و ۰۲۱۲۳۰۱۰۲۳۰ می باشد و بیمه شدگان مراقب سوء استفاده افراد سودجو باشند.