رشت-هویت گیلان:استاندار گیلان حضور دائم بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر در این استان را یک الزام در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم در هنگام مواجهه با بحران دانست.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، مقام عالی دولت در گیلان در دیدار با دکتر نامدار عبدالهیان معاون برنامه ریزی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور و هادی سلیمی سرپرست جدید این جمعیت در استان گیلان، عنوان کرد: گیلان یکی از استان‌های بحرانی کشور به لحاظ بلایای طبیعی بوده و جمعیت هلال احمردر این استان همواره در شرایط حساس، اضطرار و آماده‌باش قرار دارد.

اسدالله عباسی تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته یک پایگاه هوایی امداد و نجات در چاف لنگرود احداث شد ولی وجود بالگرد امداد و نجات در این پایگاه یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در ایجاد آرامش در جامعه و در شرایط بحرانی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری دارد، اظهار کرد: هلال احمر یکی از نهادهای برخواسته از مردم و بطن جامعه است که در هنگام مواجهه با حوادث طبیعی و از هیچ کوششی  دریغ نکردند.

استاندار گیلان با تأکید بر اهتمام ویژه مسئولان در فراهم آوری شرایط امدادی مناسب در این استان به لحاظ پشتیبانی، گفت: با توجه به بروز بلایای طبیعی در گیلان شایسته است بهترین امکانات پشتیبانی به استان اختصاص داده شود.

عباسی همچنین با درخواست از مسئولان این جمعیت در خصوص حل مشکل داروخانه  هلال احمر، افزود: وجود داروخانه هلال احمر با تمامی امکانات و داروها در این استان و داشتن باجه‌هایی در شرق، غرب و جنوب استان یک ضرورت مهم است.

داروخانه جمعیت هلال احمر در گیلان ساماندهی می‌شود

معاون برنامه ریزی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات هلال احمر در این گیلان، اظهار کرد: هلال احمر یکی از نهادهای مردمی و تأثیرگذار در جامعه است که در تمامی بحران‌ها و گرفتاری‌ها خود را بخشی از بطن جامعه می داند.

دکتر نامدار عبدالهیان  گفت:  با مکاتبات نماینده عالی دولت در گیلان و همچنین موافقت رئیس جمعیت هلال احمر کشور، به زودی تمامی مشکلات داروخانه هلال احمر این استان برطرف و هیچ نیرویی اخراج نخواهد شد.