رشت-هویت گیلان:مسوول سازمان بسیج کارگری سپاه قدس گیلان گفت:به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر ، ۲۰۵ عنوان برنامه در سطح استان و شهرستان ها با رویکردهای جهاد خدمت رسانی ، جهاد امیدآفرینی و جهاد تبیین برگزار می شود.

به گزارش هویت گیلان به نقل از خبرنگار لیجار از رشت ؛ سرهنگ پاسدار عباس اسکندی مسوول سازمان بسیج کارگری سپاه قدس گیلان صبح امروز در نشست خبری با رسانه های گروهی استان به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر “۵ الی ۱۱ اردیبهشت” ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۴ هزار شهید کارگری کشور و ۴۱۸ شهید کارگری استان و همچنین تبریک این هفته به کارگران و کارفرمایان اظهار داشت:کارگران در دوران جنگ تحمیلی در راستای حفظ ارزش های انقلاب و ترویج فرهنگ ناب انقلاب اسلامی ، جان خود را تقدیم نظام کردند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی خاطرنشان کرد:سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «مهار تورم؛ رشد تولید» نامگذاری شده است ، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان نیز با رسالت و فرهنگ بسیجی و با بکارگیری نیروهای جوان ، متخصص و انقلابی و جریان سازی فعالیت های جهادی در راستای شعار سال و بیانیه گام دوم انقلاب نقش آفرینی می کند.

مسوول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه قدس گیلان تصریح کرد: همانگونه که ۴۱۸ شهید کارگری استان با گذشت و ایثار جان خود را فدای آرمان های انقلاب کردند امروز نیز کارگران و کارفرمایان در جبهه اقتصادی فعال هستند و با فرهنگ دفاع مقدس کار و تولید را دنبال می کنند.

وی در خصوص رویکردهای برنامه های گرامیداشت هفته کارگر سال جاری خاطرنشان کرد:به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر ، ۲۰۵ عنوان برنامه در سطح استان و شهرستان ها با رویکردهای جهاد خدمت رسانی ، جهاد امیدآفرینی و جهاد تبیین برگزار می شود.

سرهنگ اسکندری گفت: در راستای جهاد خدمت رسانی ۵۳۲۱ بسته معیشتی توسط کارگران بسیجی استان تهیه و در بین نیازمندان توزیع می شود.

وی افزود:در سطح استان ۱۷ حوزه بسیج کارگری وجود دارد که هر حوزه ۳۱۳ بسته معیشتی را بین خانوارهای نیازمند توزیع می کند.

مسوول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه قدس گیلان یادآور شد: مشارکت کارگران بسیجی در ساخت ، مرمت و بهسازی مسکن محرومین ، پیگیری مطالبات جامعه کارگری و کارفرمایی استان از طریق متولیان کار و تولید، برپایی میز خدمت جهادی و تخصصی در واحدهای تولیدی و کارخانجات با هدف رفع موانع تولید ، ویزیت رایگان کارگران و کارفرمایان در شهرک های صنعتی از برنامه های اجرایی با رویکرد خدمت رسانی است.

سرهنگ اسکندری در تشریح دیگر برنامه های اجرایی هفته کارگر سال جاری با رویکرد جهاد امید آفرینی عنوان کرد: برگزاری شیفت ایثار با هدف اشاعه فرهنگ فداکاری و از خود گذشتگی در شهرک های صنعتی، تجلیل از کارگران و کارفرمایان نمونه استانی با حضور استاندار همزمان با ۱۱ اردیبهشت ماه، حضور در جمع کارگران ساختمانی و تکریم و دلجویی از آنها، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات جهت حمایت از کار و تولید و دیدار چهره به چهره با کارگران، برگزاری جلسات اخوت کارگری و کارفرمایی، اعزام سفیران تولید به مدارس
همراه با سخنرانی ، بازدید دانش آموزان از واحدهای تولیدی و اجرای اردوی راهیان پیشرفت از برنامه های اجرایی هفته کارگر سال جاری با رویکرد جهاد امید آفرینی است.

اسکندری ؛ برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی برای ایجاد نشاط در کارگران و کارفرمایان ، برگزاری همایش اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی منتخب در استان طی سال جاری، برگزاری یادواره های استانی و خانگی شهدای کارگری استان را از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته کارگر سال جاری با رویکرد جهاد امید آفرینی عنوان کرد.

مسوول سازمان بسیج کارگری سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه یکی از رسالت های سازمان بسیج کارگران و کارخانجات تبیین فرمایشات رهبر انقلاب است ، تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم در قالب نشست های معرفتی و بصیرتی و تشکیل جلسات هیئت های اندیشه ورز و ترویج و فرهنگ سازی گفتمان ولایت و… با رویکرد جهاد تبیین انجام شده است .

وی گفت:برگزاری مسابقات فرهنگی ، ورزشی و کوه پیمایی از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته کارگر در سال جاری است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری لیجار