رشت-هویت گیلان:فرماندار رشت با اشاره به این مطلب که شهرستان رشت با تخصیص 73.1 درصدی اعتبارات ۱۴۰۱، عملکردی بالاتر از میانگین استانی داشته، گفت: در قالب اعتبارات بودجه ۱۴۰۱، بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان به ۳۱۸ پروژه تخصیص یافته است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی صبح امروز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که با حضور مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید؛ ضمن تبریک عید سعید فطر، اظهار داشت: تخصیص اعتبارات در سال ۱۴۰۱ از وضعیت بهتری نسبت به سال ۱۴۰۰ برخوردار بوده و تخصیص نقدی بخش قابل توجهی از آن، ویژگی عمده‌ اعتبارات ۱۴۰۱ می باشد.

وی همچنین بر جدیت دستگاه ها برای جذب حداکثری اعتبارات در مدت باقیمانده از سال مالی تاکید نمود.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به این مطلب که در قالب بودجه ۱۴۰۱ بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان به ۳۱۸ پروژه مصوب شهرستانی تخصیص و توزیع گردیده است؛ بر لزوم تلاش دستگاه ها برای شناسایی و رفع مشکلات جذب اعتبارات تاکید کرد.

وی افزود: خوشبختانه شهرستان رشت با تخصیص ۷۳٫۱ درصدی، عملکرد بالاتری از میانگین استانی داشته است.

وی ۳۸ پروژه در دست اقدام حوزه آب روستایی، تبدیل شبکه مسی توزیع برق به کابل خودنگهدار، رفع ضعف برق در برخی نقاط، لایروبی انهار، تجهیز و راه اندازی ایستگاه های پمپاژ، ۲۲ پروژه در حوزه جهاد کشاورزی مانند احداث کانال های بتنی و بازسازی آب بندان ها و همچنین تعمیر، نگهداری و گسترش شبکه راه ها و پل های رشت را از جمله موارد مورد تاکید در برنامه‌های سال ۱۴۰۲ معرفی کرد.

فرماندار رشت با تصریح بر این نکته که با توجه به شعار سال، مهمترین وظیفه مدیران هموارسازی مسیر مشارکت‌های مردمی در سرمایه گذاری و تولید است، خاطرنشان کرد: باید در مسیر مردمی کردن اقتصاد حرکت کنیم.

وی با اشاره به نقدینگی حدودا ۱۰ هزار میلیارد تومانی که تقریباً رقمی ۵ برابر بودجه سالیانه کشور می باشد، گفت: مشارکت و سهیم شدن مردم در تولید، اقتصاد و اجرای پروژه ها، ظرفیت بی‌نظیری برای تحقق اهداف توسعه ای دولت سیزدهم ایجاد خواهد کرد.

مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به وجود نقدینگی بالا در دست مردم، هدایت آن به سمت تولید و انجام پروژه‌ها را گامی مهم و اساسی در روند توسعه کشور دانست.

وی افزود: مسئله فاضلاب بحرانی ترین مسئله شهر رشت است که با توجه به نگاه ویژه‌ای که دولت و مجلس به این موضوع دارند و همکاری دستگاه‌ها، کنترل و بهبود خواهد یافت.

کوچکی‌نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی برای تامین ترانس، تیرهای برق و کابل خودنگهدار مورد تقاضا در شهرستان رشت، گفت: انشاءالله در سال ۱۴۰۲ شاهد تحول مثبت در تقویت شبکه توزیع برق رشت خواهیم بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، لازمه تسریع در اجرای پروژه های مهم شهرستان را بهره مندی آنها از ردیف اعتبارات ملی عنوان و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با تکمیل مراحل مطالعاتی و رعایت دیگر موارد قانونی، ۱۷ پروژه مهم شهرستان مانند ایجاد کنارگذر چندین شهر، احداث دهکده ورزشی، پژوهشکده محیط زیست، توسعه بقعه خواهر امام(س)، بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی، موسسه تاس ماهیان خزری و رینگ ۹۰ متری را در ردیف پروژه‌های برخوردار از اعتبارات ملی قرار دهیم.