انزلی-هویت گیلان:در راستای بازگشایی و تعریض خیابان شهید بایندر شهرستان بندرانزلی، ۷۰ درصد اراضی آن خریداری شده است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حسین یونسی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از آزادسازی بخشی از خیابان بایندر در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی اداره کل و تعامل شهر و بندر خبر داد و اظهار داشت: اداره کل به منظور کمک به کاهش ترافیک شهری و تردد کامیونهای بندر، این پروژه را در دست اجرا دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه از نیمه دوم سال ۱۴۰۱ آغاز شد، خاطرنشان کرد: اراضی که در مسیر تعریض این خیابان بودند توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خریداری و یا در حال تعیین تکلیف هستند.

یونسی افزود: تا ۲۶ فروردین ماه ۷۰ درصد از این اراضی خریداری شده است و ۳۰ درصد باقی مانده آن نیز در حال مذاکره و خریداری است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مورد اعتبار این پروژه تصریح کرد: مساحت قطعاتی که باید تحت مالکیت بندر باشد، سه هزار و ۵۰۰ متر مربع است و پیش بینی می کنیم برای خرید این اراضی و اجرای پروژه مذکور حدود ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

گفتنی است، روز گذشته مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به همراه معاونین “فنی و مهندسی” و “برنامه ریزی و توسعه” از پروژه بازگشایی و تعریض خیابان شهید بایندر شهرستان بندر انزلی بازدید به عمل آوردند‌.