رشت-هویت گیلان:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در دیدار با سرکنسول روسیه در رشت بر لزوم رفع مشکلات زیرساختی در جهت توسعه مبادلات اقتصادی دو کشور ایران و روسیه تاکید کرد.

به گزارش هویت گیلان ؛ حسین مصطفی پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در دیدار با آندره وادوف سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت با ابراز خرسندی از روند رو به پیشرفت ارتباطات دو کشور ایران و روسیه، اظهار داشت: خوشبختانه شاهد اراده مستحکم دو دولت در جهت گسترش و تعمیق ارتباط به ویژه در زمینه توسعه روابط اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت های گسترده اقتصادی استان گیلان ، یادآور شد: استان گیلان به واسطه مرز آبی با کشور روسیه و وجود کنسولگری روسیه از دیرباز در شهر رشت، پتانسیل خوبی جهت توسعه ارتباطات اقتصادی با کشور روسیه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با تاکید بر لزوم رفع مشکلات پیش روی بازرگانان دو کشور، خاطرنشان کرد: در راستای افزایش تبادلات اقتصادی کشور نیاز است زیرساخت های لازم، تامین و توسعه یابد.

مصطفی پور با اشاره به ارتباطات خوب دو استان گیلان و آستاراخان روسیه، ابراز امیدواری کرد: با اتمام پروژه راه آهن رشت به کاسپین ، بخشی از مشکلات زیرساختی جهت توسعه تجارت دریایی ایران و روسیه رفع شود.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت نیز در این دیدار با اشاره به روابط رو به رشد دو کشور ایران و روسیه ، گفت: توسعه روابط اقتصادی دو کشور نیازمند فراهم آوردن زیرساخت های مناسب جهت تسهیل واردات و صادرات است.

آندره وادوف در ادامه به برخی از مشکلات زیرساختی و اداری سرکنسولگری روسیه در رشت اشاره کرد و خواستار مساعدت استانداری گیلان جهت رفع این مشکلات شد.