رشت-هویت گیلان:محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از واگذاری 16 دستگاه پنل خورشیدی قابل حمل برای تامین برق عشایر شهرستان رودبار خبر داد.

به گزارش هویت گیلان ؛ وی گفت: پیش‌تر پنل‌های خورشیدی غیرقابل حمل برای تامین برق برخی روستاها استفاده می شد اما اینک برای نخستین بار است که برای تسهیل امور عشایر پنل خورشیدی قابل حمل به آنان واگذار شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان افزود: در راستای محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم تلاش شد رضایتمندی مشترکین شهری و روستایی در اولویت تامین برق قرار گیرد .

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان اظهار داشت: جمعیت برخوردار از برق روستایی ۲۱.۲ درصد به بیش از ۷۸ درصد در بعد از انقلاب رسیده است و درصد روستاهای برق‌دار استان از ۱۵٫۷ درصد قبل از انقلاب، امروز به ۸۳٫۶ درصد رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۵۷۳ روستای برق‌دار در گیلان وجود دارد، تاکید کرد: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طبق سرشماری سال ۸۵ تا سال ۱۳۸۹ برق‌دار شدند و درحال حاضر برق‌رسانی به روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام است.

 

محمد تقی مهدیزاده اضافه کرد: توزیع برق گیلان در کل استان بیش از ۳۰ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۲۴ هزار و ۱۸۲ دستگاه ترانسفورماتور برق دارد.