رشت-هویت گیلان:همزمان با آغاز اجرای فرایند درختکاری در قسمت‌های بهسازی شده لندفیل سراوان جلسه شورای اداری استان گیلان به ریاست استاندار گیلان و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، معاونین استاندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی، سرپرست شهرداری و شهردار منتخب رشت در محل لندفیل برگزار شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت ، جلسه شورای اداری استان گیلان امروز شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ به ریاست اسدالله عباسی استاندار گیلان و نماینده عالی دولت در استان و با حضور معاونین ایشان، مدیران کل دستگاههای اجرایی، حمیدرضا امام پناهی فرماندار شهرستان رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا ریاست شورای اسلامی ،مسعود عباس نژاد،کریمی کرنق،شمس شفیعی ،هادی رمضانی  اعضای شورای اسلامی رشت، یوسف یزدانی سرپرست شهرداری و رحیم شوقی شهردار منتخب رشت، در محل لندفیل سراوان با موضوع کاشت نهال در راستای بهسازی محل لندفیل سراوان و بازگشت محل دفن به طبیعت برگزار شد.

مدت زمان اجرای پروژه بهسازی و کاور کردن محل لندفیل سراوان طبق برنامه زمانبندی شده ۱۲ ماهه بوده و هم اینک حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بنابراین پس از اتمام آن در کل محدوده بهسازی شده درختکاری و نهال کاری انجام می‌شود.

بر همین اساس در محورهایی از لندفیل که کاشت درخت و نهال انجام و محیط کاملا با مصالح و خاک پوشانده شد و دیگر زباله در دید نبوده و  تخلیه زباله صورت نمی‌گیرد.

لازم به ذکر است بهسازی محل لندفیل و سپس کاشت نهال و درخت در محوطه‌هایی که ساماندهی آن به اتمام رسیده در حال حاضر در دستور شهرداری رشت قرار گرفته و مدیریت شهری تلاش دارد با استفاده از همه توان اجرایی و عملیاتی خود و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی و ملی به روند نجات سراوان و‌ بازگرداندن آن به آغوش طبیعت سرعت ببخشد.