رشت-هویت گیلان:مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: شاخص مقاوم سازی خانه های روستایی در شهرستان 56 درصد است در حالی که این شاخص در استان 57 درصد و در کشور 51 درصد میباشد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه حجت السلام والمسلمین قربان پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، بابایی معاون مسکن شهری، میربلوک رئیس اداره حراست و خوشرو مسئول روابط عمومی، با مهندس غلامرضا گیل چالانی فرماندار شهرستان ماسال دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مهندس دائمی به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در سطح روستاهای این شهرستان پرداخت و گفت: امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه‌جانبه پایدار روستایی، استفاده از مشارکت و توانمندی‌های دهیاران و روستائیان برای عمران و توسعه مناطق روستایی در همه ابعاد بوده و با برنامه‌ریزی صحیح و همکاری دهیاری‌ها، میتوان روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشید.

حامد دائمی به طرح نهضت ملی مسکن در روستاها اشاره کرد و افزود: سهمیه ۶۶۵ واحد برای شهرستان تخصیص داده شده است که تاکنون تمامی متقاضیان به بانک های عامل معرفی و در مراحل مختلف احداث میباشند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، افزود: شاخص مقاوم سازی خانه های روستایی در شهرستان ۵۶ درصد است در حالی که این شاخص در استان ۵۷ درصد و در کشور ۵۱ درصد میباشد.

دائمی گفت: از مجموع ۱۰۸ روستای شهرستان ۸۰ روستای بالای ۲۰ خانوار ماسال دارای طرح هادی مصوب است.

فرماندار ماسال با تاکید بر اهمیت روستاها و تلاش مضاعف برای آبادانی روزافزون آنها، از مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان خواستار مساعدت و همراهی بیشتر برای تسریع در انجام پروژه های عمرانی روستاها شد.

گیل چالانی، فعالیتهای عمرانی بنیاد مسکن را قابل تقدیر دانست و این فعالیتها را باعث دلگرمی مردم شهرستان علی الخصوص روستائیان عنوان نمود.

سپس مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد: مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از نهادهایی است که هنوز روحیه ی جهادی در آن حفظ شده است و به معنای واقعی کلمه، نهاد مقدسی می باشد.

وی افزود: امام راحل در سال ۵۸ با پیش بینی آینده کشور، بنیادی را بنا نهاد که امروز گره گشایی بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه مسکن در سطح کشور شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قربان پور بنیاد مسکن را صدقه جاریه امام راحل عنوان کرد و بهره گیری از ظرفیت های آن را موجب خدمت رسانی به بخش های مختلف کشور و نیازمندان، روستاییان برشمرد.

در پایان مهندس مرتضی آفتابی بعنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان معرفی و از خدمات آقای مهندس سیدحسین محمدی تقدیر بعمل آمد.