رشت-هویت گیلان:عباس نژاد با بیان اینکه بر اساس قانون ، پزشکان می توانند در منازل مسکونی مطب داشته باشند ، گفت : هر مطب پزشکی ممکن است دویست سفر در شهر ایجاد کند و شورای ششم پس از این همه سال از گذشت تصویب قانون در این باره قصد دارد در کمیسیون ماده صد از این بخش جرائم را با هدف ایجاد پارکینگ در شهر دریافت کند و یقینا با این اقدام بخش عظیمی از مشکلات ترافیکی برطرف می شود.

به گزارش هویت گیلان به نقل از خبرنگار لیجار از رشت ؛ مسعود عباس نژاد رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت در نشست خبری پایان سال شورا و شهرداری رشت که در تالار مرکزی شهر رشت برگزار شد ، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو اظهار داشت:همه کمیسیون های شورای شهر رشت در راستای رفع مشکلات شهری و تحقق نتایج مثبت برای شهر تلاش می کنند.

وی افزود:در جلسه ای که روز گذشته با مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان برگزار شد ، قرار است تفاهمنامه ای بمنظور فرهنگ سازی و نشاط اجتماعی منعقد شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت با تاکید بر نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به مردم خاطرنشان کرد:آگاهی بخشی و فرهنگ سازی شهروندان می تواند از سوی خبرنگاران رسانه ها صورت گیرد ، امروز شهروندان نیازمند خبرهای امید آفرین هستند و رسانه ها می توانند با تولید خبرهای امیدآفرین به نشاط اجتماعی کمک کنند.

وی با اشاره به فعالیت تنها ۲۵ دستگاه اتوبوس در ابتدای شروع فعالیت شورای ششم تصریح کرد: قرارداد خرید ۴۰ دستگاه اتوبوس برای شهر رشت با وزارت کشور منعقد شده است تاکنون از این تعداد ، ۹دستگاه اتوبوس خریداری و دریافت شده است.

عباس نژاد در تشریح وضعیت پایانه های شهر رشت گفت:پایانه مسافربری شهر رشت که به نوعی چشم ورودی شهر است در ابتدای شروع فعالیت شورای ششم وضعیت نامناسبی داشت که با پای کارآمدن دستگاه های ذیربط ، اقدامات مرمت آسفالت ، دیوار نگاری و ایجاد فضای سبز در آن صورت گرفته است.

وی بازگشایی خیابان سرچشمه را بعد از ۸ سال جهت کنترل ترافیکی از دیگر اقدامات مثبت شورای ششم عنوان کرد و گفت:بازگشایی معبر اقتصاد ، اجرای ۹ اصلاح هندسی برای بهبود وضعیت ترافیکی شهر رشت ، انجام ۳۳ مورد دوربین های پایش در نقاط شهر ، ایحاد ۶ ایستگاه ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر از اقدامات مثبت شورای ششم در حوزه مدیریت شهری است .

عباس نژاد با اشاره به افزایش ورود مسافران بعد از فروکش کردن اپیدمی کرونا به گیلان خاطرنشان کرد:با اقدامات صورت گرفته در مدیریت شهری ، ۲۴ درصد کاش تلفات در تصادفات اتفاق افتاده است.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت در خصوص انتخاب شهردار رشت گفت:هر شهرداری که برنامه ای برای شهر نداشته باشد تعارفی در کار نیست.

وی یادآور شد:طی ۴۵ روز با مدیریت سرپرست شهرداری رشت ۱۵ هزار تن آسفالت تولید شده است که اقدام مثبتی در مقایسه با چندماه گذشته محسوب می شود.

عباس نژاد با تاکید بر اینکه تمام تلاش اعضای شورای خدمت به مردم و شهروندان است ، اذعان داشت:طی سه ماهه پایان سال ۷۲ معبر و خیابان آسفالت شده است.

وی عنوان کرد:شهرداری درآمد هزینه است همانگونه که درآمد دارد باید هزینه نیز بکند افزایش بودجه شهرداری باید برنامه ریزی شده باشد تا بطور کامل تحقق یابد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت یادآورشد: در حوزه ترافیکی، هدف مشترک اعضای شورا و خبرنگاران خدمت به شهروندان و ایجاد رفاه برای آنها می باشد و از رسانه ها انتظار می رود که صدای شورا باشند.

عباس نژاد با بیان اینکه بر اساس قانون ، پزشکان می توانند در منازل مسکونی مطب داشته باشند ، گفت : هر مطب پزشکی ممکن است دویست سفر در شهر ایجاد کند و شورای ششم پس از این همه سال از گذشت تصویب قانون در این باره قصد دارد در کمیسیون ماده صد از این بخش جرائم را با هدف ایجاد پارکینگ در شهر دریافت کند و یقینا با این اقدام بخش عظیمی از مشکلات ترافیکی برطرف می شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت با اشاره به مسیر ترافیک های میدان جهاد و پل بوسار رشت خاطرنشان کرد:خیابان نواب ، مجتمع آتیه و … بیشترین بار ترافیکی را به شهر وارد می کنند اما هیچ گونه جرایمی از این بابت پرداخت نمی کنند در حالیکه بر اساس قانون مصوب باید از این گونه املاک جرائم دریافت شود.

عباس نژاد در تشریح وضعیت پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان تصریح کرد: در دوران شورای ششم اقدامات خوبی در خصوص پارک لاکان صورت گرفته و اقدامات زیرساختی آن انجام شده است.

وی گفت: شورا مدت ها برای رفع مشکلات ساخت و ساز در زمین های نسقی تلاش می کند ، فردی با یک شکایت تمامی این زحمات را زیر سوال می برد ، در نهایت نیز دودش به چشم شهروندان می رود، در همین مکان از این فرد تقاضا می شود که با چنین اقداماتی در مسیر راه مجموعه مدیریت شهری ایجاد مشکل نکند.