رشت-هویت گیلان: مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: 150 نفر از هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی کشور در 60 غرفه محصولات بومی وسنتی را عرضه می کنند.

به گزارش هویت گیلان ؛ طی آیینی با حضور استاندار گیلان وجمعی از دیگر مسئولین استان اولین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کشور در با غ محتشم رشت گشایش یافت.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در حاشیه  این آیین در گفت وگو با خبرنگاران گفت : در این نمایشگاه تاکنون ۲۵ استان کشور حضور یافتند که احتمال افزایش استانهای دیگر نیز وجود دارد.

ولی جهانی با اشاره به وسعت نمایشگاه و تعداد غرفه ها افزود: نمایشگاه در وسعتی به مساحت ۱۰هزار متر مربع با تعداد ۶۰غرفه با حضور ۱۵۰نفر از هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی کشور از ۲۰ الی ۲۳ اسفندماه برای باز دید علاقمندان و گردشگران دایر است.

وی در مورد تعداد غرفه های گیلان گفت: ۴۰غرفه به رشته های مختلف صنایع دستی گیلان اختصاص دارد که ۲۰غرفه ازشهرستان های تابعه استان هستند.

جهانی در پایان با ابراز خرسندی از بر پایی این نمایشگاه افزود: تبادل تجربه و ایجاد ارتباط بین هنرمندان صنایع دستی کشور و ترویج هنر این صنعت با بر پایی نمایشگاه ها توسعه پیدا می کند و باعث رونق صنایع دستی خواهد شد .