رشت-هویت گیلان:مراسم افتتاح ساختمان اداره بیمه سلامت شهرستان لنگرود روز سه شنبه هجدهم بهمن ماه سال جاری با حضور مهندس فرجامی؛ رئیس اداره فنی و مهندسی سازمان بیمه سلامت، دکتر محمود عاطف راد مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان،دکترجلالی فرماندار شهرستان لنگرود و جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش هویت گیلان ؛ دکتر محمود عاطف راد مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر به تشریح خدمات بیمه سلامت در یک سال اخیر پرداخت و گفت: سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی به ویژه در حوزه درمان است که با حمایت دولت سیزدهم و نگاه ویژه به موضوع سلامت، موجب کاهش تحمیل هزینه‌های درمان به افراد جامعه شده است.

وی با اشاره به انجام پوشش فراگیر و همگانی بیمه برای آحاد مردم خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر در کشور بیش از ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گرفتند که سهم مردم گیلان از این شش میلیون نفر حدود ۲۳۸ هزار نفر وسهم مردم شهرستان لنگرود بیش از ۲۰ هزار نفر بوده است.

مدیر کل بیمه سلامت گیلان تصریح کرد:اداره کل بیمه سلامت استان گیلان با مشارکت نیروهای بسیج وحضوردر ۴۹ منطقه کم برخوردار استان گیلان بیش از ۱۸ هزار نفر را به طور رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده است.

وی ؛ یکی دیگر از خدمات این سازمان را حمایت از زوجین نابارور عنوان کرد و گفت: در طی ۹ ماه گذشته اداره کل بیمه سلامت استان گیلان مبلغ ۴ میلیارد تومان را بابت خدمات تشخیصی و درمانی زوجین نابارور به موسسات طرف قرارداد پرداخت کرده است.

دکترعاطف راد ، با اشاره به طرح دارویار اظهار کرد: بیمه سلامت استان گیلان قبل از اجرای طرح دارویار ماهانه ۱۲ میلیاردتومان به داروخانه های استان گیلان پرداخت می کرد اما بعد از اجرای این طرح برای کاهش پرداختی از جیب مردم این مبلغ را به سه برابر مبلغ قبلی یعنی حدود ۳۸ میلیارد تومان افزایش داده است.

وی در ادامه یکی دیگر از خدمات سازمان بیمه سلامت را ایجاد صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج بیان کرد و گفت: در آبان سال ۱۴۰۱ فعالیت این صندوق آغاز شده و تاکنون ۱۰۷ نوع بیماری را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان توضیح داد: اگر فردی مبتلا به یکی از ۱۰۷ نوع بیماری های خاص و صعب العلاج باشد و برای هزینه‌های درمانش مازاد بر بیمه پایه و بیمه تکمیلی پرداخت کند با ارائه اسناد و مدارک به اداره بیمه سلامت شهرستان و استان و در صورت تایید کارشناسان مربوطه می تواند تا سقف ۵۰ میلیون تومان دریافت کند.

وی در همین زمینه با بیان اینکه تاکنون ۹هزار و ۱۵۳ نفر تحت پوشش صندوق بیمارهای خاص و صعب العلاج استان گیلان هستند، افزود؛ تاکنون مبلغ بیش از ۳ میلیارد تومان اسناد رسیدگی شده این بیماران در سامانه های الکترونیک بیمه سلامت بارگذاری شده و مبلغ بیش از ۲ میلیارد تومان به افراد مشمول این صندوق دراستان گیلان پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان لنگرود، نیز در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر با اشاره به اینکه حمایت از محرومین و مستضعفین یکی از مهمترین دغدغه‌های انقلاب بوده است، افزود: یکی از سیاست‌ها مهم دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود تاکنون توجه به اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بود تا با این اقدام بتواند بخشی از مشکلات آنها را حل کند.

محمد رضا جلالی، در ادامه با اشاره به صحبت های مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان در خصوص پوشش بیمه ای این سازمان گفت: بیمه شدن حدود ۶ میلیون نفر فاقد بیمه درمانی از سوی دولت سیزدهم که جزو سه دهک پایین درآمدی بودند مهمترین تحولی است که در کشور در حوزه نظام بیمه سلامت رخ داده است.

وی ضمن قدردانی از اقدامات مهم دولت در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: انتظار ما از نمایندگان مجلس این است که در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ توجه ویژه‌ای به اعتبارات حوزه سلامت داشته باشند.