انزلی-هویت گیلان:عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی پس از بازدید از مجتمع بندری انزلی و در نشست با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: بندرانزلی به دلیل واقع شدن در کریدور شمال به جنوب از اهمیت فوق العاده ای در حمل و نقل دریایی کشور برخوردار است و از همین رو سازمان بنادر و دریانوردی همواره نگاه ویژه ای به این بندر مهم و استراتژیک داشته است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، علی فتحی در نشست با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین ایشان با اشاره به قدمت دیرینه و منحصر بفرد مجتمع بندری انزلی اظهار داشت: این بندر یکی از بنادر فعال در بین کشورهای حاشیه دریای خزر و از مهم ترین بنادر شمالی کشور محسوب می گردد.

وی افزود: بندرانزلی به دلیل واقع شدن در کریدور شمال به جنوب از اهمیت فوق العاده ای در حمل و نقل دریایی کشور برخوردار است و از همین رو سازمان بنادر و دریانوردی همواره نگاه ویژه ای به این بندر مهم و استراتژیک داشته است.

عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۲۸ پروژه فعال عمرانی و تجهیزاتی با اعتبار کل ۱۵ هزار ۵۶۸ میلیارد ریال در بندرانزلی و بنادر تابعه آن در دست مطالعه و اجرا بوده، خاطرنشان کرد: در سال جاری بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است که از این مبلغ ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن جذب گردیده است.

فتحی ادامه داد: امید است با تلاش مضاعف همکاران در ستاد، بنادر، مشاوران و پیمانکاران مابقی اعتبار نیز جذب شود و حتی در صورت امکان از سوی سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به افزایش اعتبارات نیز اقدام گردد.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در  راستای مسئولیت های اجتماعی علیرغم محدودیت های شدید اعتباری نسبت به توسعه دریا محور دیگر بنادر استان از جمله چمخاله و آستارا  اهتمام ورزیده است، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت های فاز اول بندر تفریحی-گردشگری چمخاله با اعتبار ۴ هزار میلیارد ریال در دست اقدام است و پیشرفت فیزیکی آن حدود ۸۰ درصد بوده است که با اتمام آن در آینده نزدیک زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه گردشگری و مسافری به وجود خواهد آمد و موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای منطقه می گردد.

 معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به دیگر پروژه های در دست اقدام در بنادر گیلان گفت: پروژه طراحی و اجرای ۷ دستگاه ماشین آلات امداد و نجات، آتشنشانی سنگین و نیمه سنگین به ارزش هزار و ۷۲ میلیارد ریال رو به اتمام بوده و بزودی این تجهیزات به بندرانزلی منتقل خواهند شد.

عضو هیات عامل  سازمان بنادر و دریانوردی در مورد پروژه گردشگری دریایی در بندرانزلی اذعان داشت: طرح اولیه این پروژه با سرمایه گذاری ۵ هزار ۴۸۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به سازمان ارائه شده و مورد پذیرش واقع شده است.